eDevlet

Yurtdışı Şantiye Şoförü Arayan Firmalar

Yurtdışında aldıkları projelerle dünya genelinde onlarca projeye imza atan inşaat firmaları şantiyelerinde görevlendirmek üzere şoför alımı yapıyor.

Türkiye genelinde işsiz olan kişi sayısında her yıl artış yaşanmaktadır. Vasıflı veya vasıfsız işçi alımı yapan firmaların yayınladıkları ilanların sayısı, iş arayanların sayısına göre oldukça az olduğu için işsizlik rakamları artış göstermektedir. İnsanlar yayınlanan iş ilanlarına başvuru yaparken aynı gün yeni bir ilana en az 5 bin kişinin başvuru yaptığını görüp umutsuzluğa kapılıyor. Ülkemiz’de aradığı işi bulamayan insanlar çareyi yurt dışında aramaya başladı. Yurt dışında çalışmak isteyen vatandaşlar için iş imkanı sunan firmaların iş ilanlarını inceleyecek olursak oldukça fazla işçi alımı yapılacağını görmekteyiz. Yurt dışında bulunan inşaat firmaları ülkemizden ihtiyacı olan iş gücünü karşılamak için talepte bulunuyorlar.

Yurtdışı Şantiye Şoförü Alımı Yapılacak

Yurt dışında gelişmekte olan ülkelerde inşaat yatırımları olan firmalar arasında büyük hareketlilik yaşanmaktadır. Oldukça büyük projeleri tamamlamak için yabancı ülkelerdeki çalışmalarına devam eden firmalar Katar, Bahreyn, Kuveyt ve Dubai gibi ülkelerde çalışmak isteyenlere iş teklifi getirmektedir. Yurtdışı şantiye şoförü alımı ilanları ile iş imkanları sunan firmalar yurt dışında çalışmak isteyen şoför adaylarının başvurularını almaya başlamıştır. İnşaat şirketleri yurtdışı şantiye şoförü alımları ile eş zamanlı olarak mimar, mühendis, inşaat teknikeri, inşaat işçisi gibi niteliklere sahip olan kişileri de işe almayı planlamıştır.

Yurt Dışında Çalışmak İçin Hemen İlanlara Başvurun

Yurt dışına gitmek için ilanlara kesinlikle İş-kur üzerinden başvuru yapın. İş-kur kaydı olan sağlam firmalar ile yurt dışında iş bulabilirsiniz. İş-kur üzerinden yayında olan yurt dışı iş ilanlarına çok sayıda başvurunun yapılması bekleniyor. Yurt dışında çalışmak için başvuru yapan adaylar arasında yapılacak olan değerlendirme sonrasında uygun olan kişiler hemen yerleştirmelere başlanacaktır. Elbette yabancı bir ülkeye giderek orada yaşamak hiç kolay değil, hiç deneyimi olmayanlar konuşulan dili bilmemek oldukça zor olabilir.

Ancak güzel yanlarının da olduğu biliniyor. Örnek verecek olursak Yurtdışı işçi alımı firmalar işe aldıkları işçilerin konaklama ve yemek masraflarını karşılıyor. Çalışmak için giden işçiler bu sayede ciddi bir birikim yapabiliyor. Bunun yanı sıra işçilere her 6 ayda 15 gün yıllık izin hakkı tanınıyor. Yıllık izne gidecek işçilerin uçak biletlerine kadar karşılanıyor. En önemlisi ise iş-kur üzerinden işçi alımı yapan firmalar işçilerin sosyal güvenlik kurumuna bildirerek prim ödemelerini yapıyor.

Yurtdışı Kamyon Şoförü Alımı Yapan Firmalar

Firmalar yurtdışında çalışmak isteyen şoförler arasından hafriyat şoförü, mikser operatörü, damperli kamyon şöförü, kamyon şoförü ve iş makinesi operatörleri arıyor. Eğer sizde yurt dışında çalışmayı istiyorsanız yurt dışında iş yapan inşaat firmaların yayınladığı ilanları günlük olarak takip edebilirsiniz. Yayında olan ilanların başvuru şartlarına uymanız durumunda başvuru yapabilirsiniz. Yurtdışına kamyon şoförü alımı yapan firmalara allatki yorum bölümünden mesajda gönderebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Yurtdışına İşçi Olarak Nasıl Gidilir?

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Tır-Çekici Lowbet Şoförü
    Yurtdışı deneyimim ve Çeşitli Şantiye Tecrübelerim bulunmakta.

  2. Merhaba ben daha önce rusyada güvenlik görevlisi olarak çalıştım pasaportum da hazir her ülkeye gidebilirim şöförlükte yaparim acil ışe ihtiyacim var teşekkür ederim irtibat telefonum 0543 870 30 00.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu