eDevlet

Yurtdışına İşçi Olarak Nasıl Gidilir?

Yurtdışına işçi olarak gitmek isteyen kişilerin sayısı ekonomik sıkıntı yaşayanların oranına göre son bir kaç yıldır artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Üstelik ülkemizde üniversiteyi bitirip iş bulamayan kişilerin sayısı artarken birde orta öğretimini tamamlayıp iş arayanların sayısını düşünün. Durum böyleyken üniversite, lise yada ilköğretim mezunu olmak çok fark etmiyor. Aktif iş arayışı içerisindeyseniz ve Yurtdışına işçi olarak gitmek gibi bir niyetiniz varsa yurtdışı iş ilanlarını incelemenizi öneriyoruz. Yurt dışında çalışmak istiyorsanız iş ilanları için en uygun kurumun Türkiye İş Kurumu olduğunu belirmek istiyorum. İşkur üzerinden yurt dışında projeleri olan inşaat şirketleri tarafından yayınlanmış çok sayıda iş ilanı bulunmaktadır.

Yayınlanan yurtdışı iş imkanları arasından Dubai, Katar, Suudi Arabistan, Bahreyn, Irak, Azerbaycan, Özbekistan gibi ülkeler için iş ilanları olduğu görülüyor. Bu ilanlar ile işçi alımı yapan firmalar başta inşaat işçisi, elektrikçi, kaynakçı, aşçı, şoför, inşaat mühendisi, kalıpcı, iş makinesi operatörü gibi meslekler için işçi alımı yapılacağı belirtiliyor.

Yurtdışına İşçi Olarak Gitmek

Yurtdışına çalışmak için gitmek ile kısa süreliğine turist olarak gidip dönmek tamamen bambaşka bir durum. Bu nedenle yurt dışına çalışmak için gitmek isteyenlerin gitmek istedikleri ülkenin ekonomik durumu ile birlikte yabancı işçilere olan yaklaşımları da oldukça önemlidir. Yurt dışı iş ilanlarına başvuru yapacak vatandaşların en dikkat etmesi gereken husus başvuru yapılacak firmanın resmi bir kurum üzerinden ilan yayınlamış olmasıdır. Aksi halde yurt dışında çalışma hayalinizin sonunda ciddi bir hayal kırıklığı ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Her yıl yurt dışında iş bulma hayali ile dolandırıcıların kurbanı olan binlerce insan var. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak için dikkatli olmanız bazı konu başlıkları var. Bunların ilki başvuru yapılan hiç bir firma kesinlikle her hangi bir masraf için sizden para talep etmez. Bu şekilde talepleri olan kişi yada şirketlere itibar etmeyiniz. Yurt dışına çalışmak için gidecek olan kişilerin her ne olursa olsun gidecekleri firmanın bilinen ve güvenilir bir firma olduğundan emin olmalı. Eğer sizde yurt dışında çalışmak istiyorsanız aşağıdaki yorum bölümünden yurtdışına işçi alımı yapan firmalara mesaj bırakarak yurt dışında çalışma talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 24 yaşında oğlum uluslararası ticaret okudu yurtdışında işçi olarak gitmek istiyor yardımlarınızı talep ediyorum

  2. 21 yaşındayım askerliğimi yaptım gemiciyim inşaat işlerinde çalıştım öğrenme yeteneğim yüksek çabuk kaparım yabancı dil olarak ingilizce orta seviye ve diğer dillere her türlü açığım kısa zamanda öğrenirim garsonluk inşaat gemi , yat. her işte çalışabilirim sağlıksal porblemim ve bir sorunum yoktur iletişime geçerseniz sevinirim e-posta [email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu