Ek İş İmkanları

Evde Gömlek Katlama İşi Yaparak Para Kazanmak!

Evinizden çalışarak para kazanmanın birçok yolu vardır. Bu yöntemlerden en sık kullanılanlardan biride gömlek katlama işi yaparak para kazanmaktadır.

Bu yazımda ek gelir elde etmek isteyen ev hanımları için uygun olan ek işlerden olan evde gömlek katlama işi hakkında merak edilen konuların detaylarından bahsedeceğim. Özellikle gömlek üretimi yapan firmalar yoğun dönemlerinde aldıkları işi yetiştirmek için fason ütü kontrol ve paketleme yapan atölyelere fason işler veriyor. Fason gömlek paketlemesi yapan atölyeler katlama operasyonu öncesinde daha zor olan işlere yoğunlaşarak basit katlama işlerini evde çalışmak isteyenlere vermeyi tercih ediyorlar. Türkiye genelinde özellikle Adana, İstanbul, Gaziantep, Bursa ve Samsun gibi tekstil fabrikalarının olduğu illerde birçok kişi gömlek katlama işi yaparak para kazanarak ev ekonomisine katkı sağlıyor.

Evlere fason katlama işi veren firmalar ürün başına ödeme yaptığı için kazanacağınız parayı tamamen kendiniz belirliyorsunuz. Eğer uygun bir alanınız varsa ayda evinizde kolaylıkla 2.000 TL gelir elde etmek mümkün. Şimdi gömlek katlama işi nedir,nasıl yapılır? Detaylara geçelim..

Evde Gömlek Katlama İşi

Evde yapılan ek işlerin büyük bir bölümü firmanın aldığı işlerdeki basit işler için eleman çalıştırmayı istemediği için ortaya çıkmıştır. Gömlek üretimi yapan tekstil firmaları aldıkları siparişi zamanında yetiştirmek için büyük çaba sarf ediyor. İşin büyük bölümü ürünün kesimi, dikimi ve yıkaması gibi işler oluşturuyor. Üretim yapan bu firmalar oldukça basit olan katlama işi için evde çalışmak isteyenlere vermeyi tercih ediyorlar. Evlere ek iş vererek sabit giderlerini düşüren firmalar personel için harcadığı masrafların önüne geçilmiş oluyor.

Evde Gömlek Katlama İşi Nasıl Yapılır?

Gömlek katlama işini ilk gördüğünüzde size zor bir işmiş gibi gelebilir ancak bu tamamen el alışkanlığı ile ilgilidir. Ek iş veren firma ile ücret olarak anlaştığınız durumda firmadan gelecek görevli size paketleme işinin detaylarını öğretecektir. Size gösterilen şekilde ürünleri katlayarak varsa aksesuarlarını üzerine takıp ürünü poşetin içerisine koyacaksınız. Günlük aldığınız işin paketlemesini bitirip günün sonunda firma tarafından gönderilen araç ile gönderip paranızı alıyorsunuz. Gömlek katlamasını görmeniz için örnek bir video paylaşıyorum.

Katlama İşi Ne Kadar Kazandırır?

Evlere ek iş veren firmalar adet başına ödeme yaparlar. Katlama yaptığınız her bir ürün için 20 kuruş para kazanırsınız. Firmalar tarafından verilen bu rakam size çok düşük bir ücret gibi gelebilir. Ancak unutmayın her 5 gömlek başına 1 TL kazanacaksınız. Yani sabırlı olup bu iş için yarım gününüzü ayırarak ayda en az 2.000 TL gibi iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Eğer sizde tekstil üretimi yapan şehirlerden birisinde yaşıyorsanız, evlere ek iş veren firmalara gömlek katlama işini yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Ek iş talebi olan kişiler firmalara direk olarak başvuru yapabileceği gibi dileyenler alttaki yorum alanından firmalara mesaj bırakabilirler.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu