eDevlet

Evli ve Çocuklu Ev Hanımlarına Para Kazanabilecek Ek İşler

Günümüz ekonomik şartlarında aile bütçesine katkı sağlamak isteyen evli ve çocuklu ev hanımları, para kazanabilecek ek işler noktasına biraz daha şanslı diyebiliriz. Çünkü son yıllarda home ofis çalışma şeklinin yaygınlaşması ve bu alanda farklı sektörlerde kolayca iş bulunabilmesi çalışma hayatına katılmak isteyen kadınların işini oldukça kolaylaştırmakta.

Tabi bunun bir diğer sebebi de internetin hayatımızın hemen hemen her yerinde yer alması. Dolayısıyla hem çocuklarıyla ilgilenip hem de ek iş yaparak para kazanmak isteyen ev hanımlarının sayısı da her geçen gün artış gösteriyor. Pek, evden çıkmadan para kazanmak mümkün mü? Tabiki mümkün. İşte, evli ve çocuklu ev hanımlarının evlerinden çıkmadan para kazanabilecekleri ek işlerden bazıları…

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanmak

Evli ve çocuklu ev hanımlarının yanı sıra emekli ve öğrencilerin de kolaylıkla yapabilecekleri para kazanabilecek ek işler arasında internetten anket doldurmak geliyor. Özellikle küçük bebeği olan annelerin bir yandan bebekleriyle ilgilenebilecekleri diğer yandan da anketlere katılarak oradaki soruları cevaplayacakları bir sistem olan internetten anket doldurarak para kazanmak, ilk başlarda çok düşük bir gelir getirse de hiçbir şey yapmadan oturmaktan iyidir. Son yıllarda Pazar araştırmaları yapan şirketlerin birçoğu daha fazla kişinin görüşünü öğrenmek için internet üzerinden anketler yayınlamakta ve bu anketlerin uzunluğuna ya da kısalığına göre para ödemektedir.

Daha çok yabancı menşeli olan bu şirketlerin internet sitelerine girerek profil bilgilerini doldurabilir ve size atanan anketleri doldurarak az da olsa bir gelire sahip olabilirsiniz. Ödem konusunda ise biraz dikkatli olmanız gerekiyor. Bu nedenle kayıt olduğunuz anket şirketlerin para ödeyip ödemediğini iyice araştırdıktan sonra bu tür anketlere katılmanız yararınıza olacaktır.

Mail Okuyarak Para Kazanmak

Mail okuyarak para kazandıran sistemlerin daha çok büyük reklam ajansları ile birlikte çalıştıkları biliniyor. E-posta hazırlanması ve bunun yayınlanması sanal ortamda son derece önemlidir. Çünkü ürün tanıtımı yapan firmaların birçoğu reklam stratejilerinden biri olarak reklam içerikleri mailleri tüketicileri ile paylaşarak ürün satışını artırmayı hedefler. Durum böyle olunca firmalar kendi ürün ve hizmet tanıtımı yaptıkları mailleri kullanıcılarına gönderiyor ve her okuma karşılığı belli bir miktar ödeme yapıyor.

Tabi burada dikkat etmeniz gereken nokta, sitelerin korsan ya da virüslü iletilerini belirlemeli ve bu tür içeriklerden uzak durmalısınız. Bu nedenle eğer mail okuyarak para kazanmayı seçtiyseniz, kayıt olacağınız web sitelerinin güvenliği sorgulayacağınız virüs programlarından birini kullanmalısınız. Ayrıca üye olacağınız sistem hakkında tüm detayları öğrenmeli ve sitenin size nasıl bir gelir kazandıracağını bilmelisiniz. Böylece gün içinde birkaç mail okuyarak az am düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

Örgü Yapıp Satarak Para Kazanmak

Hem eğlenceli hem de insanı psikolojik olarak rahatlatan el işlerinden biri olan örgü örmek, artık bir hobi olmaktan çıkıyor ve birçok ev hanımı ördüklerini satarak para kazanabiliyor. Rengarenk iplerle örülmüş atkı, eldiven, kazak ve şallar günümüze de trendleri zorlayan sıra dışı modelleri ile hanımların gözdesi haline geldi. Farklı modellerde tasarladığınız el örgüsü ürünlerinizi çeşitli platformlarda satarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca sadece giyim eşyası değil, çocukların severek oynadıkları örgü bebekler ve çeşitli süs eşyaları da hazırlayabilir, el emeği göz nuru ürünlerinizi paraya çevirebilirsiniz.

Özellikle bebekler için örülen yelekler ve hırkalar günümüzde en fazla rağbet gören ürünler arasındadır. Eğer örgü konusunda yeteneğiniz varsa bu yeteneğinizi değerlendirebilir ve aile bütçesine katkı sağlayabilirsiniz. Örgü yapıp satarak para kazanmak için önce çevrenizdeki kişilere reklamınızı yapmalısınız. Zaten örgüleriniz beğenildiğinde yeni yeni siparişler alabilir ve daha fazla bir kazanca sahip olabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Ekmek Yaparak Para Kazanmak

İnternetten Reklam İzleyerek Para Kazanmak

Reklamlarının daha fazla tıklanma oranlarına sahip olmasını isteyen siteler bunun için belli bir oranda ödeme yapıyor. Yani bir firmaya ait reklamı tıklayıp izlediğinizde sizde para kazanıyorsunuz. Her geçen gün gelişen internet reklamcılığıyla birlikte hem firmalar hem de izleyicileri artık para kazanabiliyor. Çağa ayak uyduran reklam şirketlerinin büyük bir çoğunluğu öyle bir sistem kullanıyor ki her iki tarafta kolayca para kazanabiliyor.

Yapmanız gereken tek şey oturduğunuz yerden reklam videolarını izlemek. Artık akıllı cep telefonlarıyla bütünleştiğimiz bir devirde bunu yapmak oldukça basit öyle değil mi? Bunun için yapmanız gereken ise, reklam videolarını izleyerek para kazanabileceğiniz siteleri keşfetmek. Bulduğunuz güvenilir bir siteye üye olduğunda izlediğiniz her reklam için puan kazanacaksınız. Daha sonra kazandığınız puanları paraya çevirip güle güle harcayabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Özel Günler İçin Kurabiye Yaparak Para Kazanmak

Gelin Aksesuarları Yaparak Para Kazanmak

Her genç kızın hayali olan gelinlikler her yıl farklı modellerde ve farkı özelliklerde tasarlanıyor. Her detayının ince ince düşünüldüğü ve benzersiz bir düğün için çabalandığı günümüzde, gelin aksesuarları yaparak para kazanmak da oldukça kolaylaşmış durumda. Örneğin, eskiden sade bir kırmızı kurdele olarak kullanılan gelin kuşakları artık inci ve boncuklar kullanılarak daha zarif ve daha şık bir şekilde tasarlanabiliyor. Bunun yanı sıra gelin çiçeği, tacı ve gelinlik ayakkabıları da farklı şekillerde süslenebiliyor. Eğer evli ve çocuklu biriyseniz, para kazanabilecek ek işler arasından gelin aksesuarları yaparak para kazanmayı deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu