eDevlet

İŞKUR Yurtdışı İş Başvuru Formu

Son yıllarda artan döviz kuru ve işsizlik sebebi ile çok sayıda vatandaşımız yurtdışında çalışmak ve yurtdışı iş imkanlarından faydalanmak için yurtdışı iş fırsatlarını kovalıyor. İŞKUR yurtdışı iş başvuru formu sayesinde yurtdışında iş bulabilirsiniz.

Son yıllarda artan döviz kuru ile eş zamanlı olarak artan işsizlik rakamlarının artmasından dolayı Türkiye’den çok sayıda insan yurtdışında çalışmak için fırsat kovalıyor. Yurtdışına işçi alımı yapan firmalar ile farklı projelerde çalışmak isteyen adaylar firmaların yayınladığı ilanlar ve İŞKUR Yurtdışı iş başvuru formu ile yurtdışı iş ilanlarına başvuru yapıyor. Son dönemde özellikle yurtdışında çalışmak isteyen ve yurtdışı iş imkanları değerlendirmek isteyenlerin sayısı bir hayli arttı. Yurt dışında çalışmayı isteyen adaylar İŞKUR Yurtdışı iş başvuru formu ile yayınlanan iş ilanlarına başvuru yaparken yurtdışı işçi alım şartlarını merak ediyorlar. Peki İŞKUR yurtdışı işçi alımlarında iş başvuru şartları neler, İŞKUR yurtdışı iş başvuruları nasıl yapılır.

Yurtdışı İşçi Alımı İş Başvuru Şartları

Yurtdışına işçi alımı yapan firmaların iş ilanlarında sahip olduğunuz meslek seviyesi oldukça önemli bir konu. Yurtdışı iş olanakları, yurtdışı iş imkanları ile iş arayan adayların öncelikle yayınlanan ilandaki başvuru şartlarına uygun olması gerekiyor. Ancak bazı durumlarda mezun olduğunuz okulda önemli bir kriter olabilmektedir. Genellikle ilanlarda adayların en az lise mezunu olmaları istenir.  Ama en önemli kriter sahip olduğunuz ustalık becerisi ve yabancı dil bilme yetkinliğidir.

İnşaat sektöründe ustalık becerileri olan kişiler yurtdışı işçi alımı için yayınlanan ilanlardan daha kolay faydalanabilir. Yurtdışı şantiyelerinde belli başlı meslek dallarında çok sayıda yurtdışı iş imkanları mevcut. Bunun en önemli sebebi yurtdışında iş yapan inşaat firmalarının Türk inşaat şirketleri olmasıdır. Yurtdışına iş yapan götüren inşaat şirketleri her yıl binlerce kişiye yurtdışı iş imkanı sunuyor.

İŞKUR Hangi Ülkelere İşçi Alımı Yapıyor?

Yurtdışında projeleri olan firmalar sayesinde İŞKUR’un yurtdışı işçi alımı ilanlarının sayısı oldukça fazladır. Yurtdışına işçi ve eleman götüren firmalar ve yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmaları inşaat alanında ustalık becerileri olan kişilere iş imkanı sunuyor. Başta inşaat ustası, elektrikçi, su tesisatçısı, kalıpçı, demirci, kaynak ustası, mermer ustası, fayans ustası alımı yapıyorlar. İŞKUR’un yurtdışı işçi alımı yaptığı ülkeler arasında Kanada, Amerika, Afrika ülkeleri, Avrupa ülkeleri, Ukrayna, Moldova, Almanya, Katar, Yemen, Dubai, Kuveyt, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Romanya ve Rusya gibi ülkeler bulunuyor.

Mutlaka okuyun: Dubai İşçi Alımı 2021 Dubai İş Başvuru Formu

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu