eDevlet

Suudi Arabistan’da İsçi Alımı Yapan Firmalar

Türkiye'den yurtdışı alımı konusunda da başta gelen ülkelerden biridir Suudi Arabistan. Yurt dışında çalışma hayali olanlar bu haberimiz sizi yakından ilgilendiriyor.

Suudi Arabistan isçi alımı yapan firmalar ülke genelinde günümüze kadar yaptığı projeler ile kendini ispat etmeyi başarmış olan Türk inşaat şirketleridir.  Suudi Arabistan isçi alımı yapan firmalar Suudi Arabistan’da bulunan birçok Türk inşaat şirketi farklı bölgelerde bulunan. Projelerinde farklı pozisyonlarda görevlendirmek üzere yurtdışı işçi alımı yapıyor.  Suudi Arabistan isçi alımı yapan firmalar bu ülkede hem projeler yapıyor hem de yurtdışı işçi alımları kapsamında; iş imkanları sağlayarak yurt dışında çalışmak isteyen insanlara iş vererek daha iyi bir yaşam için kurulan hayallerin gerçekleşmesine vesile oluyor.

Suudi Arabistan’da iş yapan Türk şirketleri ihtiyaç olan projeler için kalite kontrol mühendisinden, şoföre, iş makinesi operatöründen inşaat işçilerine kadar birçok farklı pozisyonda Suudi Arabistan’a işçi alımı yapıyor. Ülke genelindeki inşaat firmaları vasıfsız yurtdışı işçi alımı, vasıflı yurtdışı işçi alımı, aşçı, şantiye şefi, sıvacı, boyacı ve bunun gibi birçok meslek dalında yurtdışı işçi alımı yapıyorlar.

Suudi Arabistan’da İsçi Alımı Yapan Firmalar

Suudi Arabistan’ın farklı şehirlerindeki projeleri yapan çok sayıda Türk firma mevcut ve bu firmalar genellikle Türkiye’de faaliyetlerine devam ediyor. Yurt dışında çalışmayı isteyenler aslında bu firmaların iş ilanlarını yakından takip ediyor. Peki Suudi Arabistan’a işçi alımı yapan bazı Türk Firmaları hangileridir. Uzun zamandır ülkede faaliyetlerine devam eden firmaları inceleyecek olursak Deloitte, ETS TUR, Dizayn Grup, MNG Holding MAPA, Doğuş İnşaat, YKM Yapı Koordinasyon, Yüksel İnşaat ve Tekfen İnşaat ön plana çıkıyor.

Suudi Arabistan’a yurtdışı işçi alımı yapan bu firmalara iş başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken nokta. İse genellikle yaptığı işte uzun yıllar çalışmış ve yurtdışı iş tecrübesi olanların tercih ediliyor olmasıdır. Eğer Arapça biliyorsanız yayınlanan ilanlara başvuru yaparak yurtdışına gitme şansınız çok yüksek. Diğer yandan inşaat sektöründe size referans olacak firmalar varsa bu da iş bulmanıza katkı sağlayacaktır.

Suudi Arabistan İş İlanları ve İş Başvurusu

Suudi Arabistan’a işçi alımı yapan. Türk inşaat şirketlerinin iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar yurtdışına işçi alımı yapan firmaların internet sitelerinde bulunan kariyer fırsatları. Sayfaları üzerinden online başvuru yapabilirler. Özellikle dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ismini hiç bilmediğiniz firmalar tarafından yayınlanan sahte ilanlara aldanmamak. Aksi halde yurtdışına gitme hayalinizin sonunda dolandırılabilirsiniz. Bu nedenle sizden para talep eden kişi yada şirketlere itibar etmeyiniz.

Mutlaka okuyun: Suudi Arabistan 2 Bin 800 Dolar Maaşla İşçi Alımlarına Başladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu