eDevlet

Tamir İşleri Yaparak Para Kazanmak

Tam zamanlı bir işiniz olsun ya da olmasın tamir işleri yaparak para kazanmak istiyorsanız bu öneriler tam size göre. Özelikle tamir konularına meraklıysanız ve el beceriniz yatkınsa siz de tamir işleri yaparak para kazanabilirsiniz. Yeteneklerinizi ve el becerilerinizi kullanıp tamir işi yaparak herhangi bir firmaya bağlı olmadan büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Günümüz standartlarında tek maaşla geçinmek oldukça zordur. Ek gelir elde etmek isteyenler evlerinden çeşitli işler yapmaktadır. Aynı zamanda emekli ve işsizlerin de tercih ettiği tamir işleriyle siz de güzel kazançlar elde edebilirsiniz. İşte tamir işleri yaparak para kazanacağınız işler;

Cep Telefonu Tamiri

Oldukça yüksek kazançlara sahip olan cep telefonu tamirciliği aynı zamanda büyük bir el becerisi gerektirmektedir. Aynı zamanda araştırma ve geliştirme becerisine de sahip olmanız gereken cep telefonu tamirciliğini yapmak istiyorsanız, profesyonel olmanız gerekmektedir. Akıllı cep telefonu fiyatlarının yükselmesiyle birlikte yükselişe geçen cep telefonu tamirciliğini yapmak istiyorsanız, el becerinizin yanı sıra bir ustadan eğitim almanızı öneririz. Aynı zamanda halk eğitim merkezlerinde verilen ücretsiz kurslarla da becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Bisiklet Tamiri

Her ne kadar Türkiye’de istediği seviyeye ulaşamasa da bisiklet kullanımı ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Özellikle birçok şehirde yapılan bisiklet yolları ve park alanları bunu destekler niteliktedir. Bisiklet arızaları hakkında bilgi sahibiyseniz ve tamirini yapabiliyorsanız bisiklet tamirciliği yapabilirsiniz. Lastik, fren, vites ve zincirin tamir becerisine sahibim diyorsanız, bisiklet tamirciliği yaparak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Yarı Zamanlı İş Nasıl Bulunur?

Mobilya Tamiri

Günümüzde birçok ailede mobilya ürünleri bir kere alınmakta ve uzun yıllar kullanılmaktadır. Maliyeti yüksek olan mobilya ürünleri yıprandığında ya da bozulduğunda değiştirmek yerine yaptırmak tercih edilmektedir. Mutfak rafı, koltuk döşemesi, gardırop kapakları, baza ayakları ve daha birçok sorunu çözüme kavuşturabiliyorsanız, küçük bir reklamla kendi müşteri portföyünüzü oluşturabilirsiniz.

Bilgisayar Tamiri

Ev ve iş yerlerinin neredeyse tamamında bulunan bilgisayar, gerek teknik gerekse yazılımsal olarak arıza vermektedir. Birçok kişinin ek gelir olarak tercih ettiği bilgisayar tamir işleri yaparak para kazanmak mümkün. Her ne kadar eğitim isteyen bir iş olsa da bilgisayar tamirciliği yapan kendini geliştirmiş birçok farklı sektörden kişi bulunmaktadır. Bu nedenle bilgisayar kurulumundan formata, hasar tespitinden yazılım güncellemelerine varıncaya dek tüm konulara hakimseniz bilgisayar tamirciliği yapabilirsiniz.

Saat Tamiri

Geçen zamanı bize hatırlatmak için her zaman gözümüzün önünde duran saatler zaman içerisinde bozulmakta ve yıpranmaktadır. Özellikle baba yadigarı antika saatleri herkes tamir edememektedir. Saatlere merakınız varsa ve her saatin kasasını kolaylıkla açıp kapatırım diyorsanız saat tamircisi olabilirsiniz. Bazen sadece pim, pil ya da kordon değiştirmeniz istenirken bazen çok farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eskiye nazaran daha az olan saat tamircilerinden birisi olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken küçük bir reklam olacaktır.

Tesisat Tamiri

Tüm evlerde bulunan elektrik ve su tesisatları zaman içinde yıpranarak sorun çıkartmaktadır. Evde yaşanabilecek küçük aksaklıklar konusunda deneyimli ve ilgili olan kişiler kolayca muslukları, prizleri ve duyları tamir etmektedir. Aile bütçesine yardımcı olan bu el becerisini fırsata çevirerek çevreniz başta olmak üzere tesisatçıya ihtiyacı olan herkese hizmet verebilirsiniz. Özellikle kombi, kalorifer, doğal gaz konusunda bakım ve onarıma hakimseniz, kış aylarında oldukça yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Elektronik Eşya Tamiri

Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan her türlü elektronik eşyanın tamir işlerini yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle garanti süresi biten ya da garanti kapsamı dışında kalan elektronik eşyaların tamirini yapabilirsiniz. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, buzdolabı, televizyon, fırın, ocak ve benzeri birçok bozuk eşyanın parça teminini ve tamirini üstlenerek iyi kazanç elde edebilirsiniz. Aynı zamanda evlerde bulunan birçok küçük ev aletinin tamirini de yaparak kazancınızı arttırabilirsiniz. Çevrenizden küçük küçük başladığınız elektronik eşya tamirciliğinin zaman içerisinde çığ gibi büyüyeceğinden emin olabilirsiniz.

Araba Tamiri

Özellikle erkeklerin vazgeçilmezi olan araba konusunda el becerisine sahipseniz araba tamirciliği tam size göre diyebiliriz. Tamir işleri yaparak para kazanmanın en mümkün olduğu alanlardan birisi olan araba tamiri, pasta ciladan tutunda motor bakımına kadar birçok konuyu kaplamaktadır. Bu nedenle arabalar hakkında genel bir bilgiye sahip olarak el becerinize göre araba tamirciliği yapabilirsiniz. Örneğin; cam film, modifiye, lastik, akü, motor ve pasta cila işlerinden herhangi birini yapabilirsiniz. Oldukça yüksek gelir elde edebileceğiniz araba tamirciliğinde özellikle Pazar günleri hizmet vermeniz kazancınızı iki katına çıkaracaktır.

Kıyafet Tamiri

Terzilik olarak da bilinen kıyafet tamiri işlerini yaparak para kazanabilirsiniz. İster evden isterseniz atölyenizden yapabileceğiniz dikiş – nakış işiyle az maliyetle çok kazanç elde edebilirsiniz. Genel olarak kıyafet daraltma, paça boyu ayarlama ve onarma işlemi yapacağınız kıyafet tamiri işiyle kendi müşteri kitlenizi oluşturabilirsiniz. Kendi ücretinizi kendiniz belirleyeceğiniz kıyafet tamiri işinde hazır kıyafetleri farklı modellere çevirebileceğiniz gibi baştan aşağı yeni tasarımlar da ortaya çıkarabilirsiniz. Özel dikim yapma fırsatı yakalayabileceğiniz kıyafet tamir işleri yaparak para kazanmak mümkündür.

Takı Tamiri

Kadın erkek fark etmeksizin vazgeçilmez hale gelen takılar zaman içerisinde yıpranmaktadır. Özellikle maddi ya da manevi nedenlerle vazgeçilmeyecek değerde olan takıları eski haline getirmek için tamire ihtiyaç duyulur. Takı tamiri işiyle bazen bir gümüş yüzüğü parlatırken bazen pahalı bir kolyeyi onarabilirsiniz. Taşı düşen takıları, çizilen yüzükleri ve zinciri kopan kolyeleri eskisi gibi yaparım diyorsanız, takı tamircisi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu