Teknoloji

Yeni İddia Apple Watch : Pro Versiyonuyla Gelebilir!

Yeni İddia Apple Watch : Pro Versiyonuyla Gelebilir!

Apple Watch Series 8 beklenirken, yeni iddialarda ortaya atılmaya devam ediyor. Dev teknoloji şirketi Apple tarafından uzun zamandır akıllı saat üzerinde çalışmaların devam ettiği biliniyor. Yeni akıllı saatin ismi de tahminlere göre Apple Watch Series 8 olarak piyasaya sürülecek.

Bir önceki Apple Watch serisine göre çok daha gelişmiş özelliklerinin bulunması, ekstrem sporlara uygun olarak üretilmesi ve yüksek ateş ölçmesi bekleniyordu. Teknoloji editörü Mark Gurman tarafından Apple Watch Series 8 hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre akıllı telefonun iki versiyonlu olarak piyasaya sürülebileceğini belirtti.

Apple Watch Pro Gelebilir!

Son iddialara göre merakla beklenen akıllı saatin birde telefonlarda olduğu gibi Pro modeliyle piyasaya sürülebileceği düşünülüyor. Pro versiyonunun bu durumda oldukça gelişmiş özelliklere sahip olması bekleniyor.

Apple Watch Series 8 Pro modelinin piyasaya sürülmesi durumunda gerçekleştirilen spor takiplerinin daha gelişmiş bir biçimde yapılması bekleniyor. Ekstrem sporlar, yoğun antrenmanlar konusunda kullanıcılara daha detaylı bilgiler sunabilir.

Ancak farkın sadece detaylı bilgiler konusunda olmayacağı düşünülüyor. Akıllı saatin tasarımında ciddi farklılıklar olabilir. Normalde kullanılan alüminyum çerçeve yerine hem daha dayanıklı hem de daha şık paslanmaz çelik ya da titanyumdan oluşan bir çerçeve kullanılabilir.

Daha dayanıklı olması beklenen model için büyük bir batarya kullanılacak. Böylece uzun saatler boyunca hem etkili hem de dayanıklı bir kullanım imkanı sunacak. Ancak tüm bunlar yapılırken maliyetlerin doğal olarak artacağı belirtiliyor . Apple Watch Series 8 Pro başlangıç fiyatı tüm bu özellikleri ile birlikte 900 dolardan başlayabilir. Şimdilerde en yeni akıllı telefon modeli olan iPhone 13 başlangıç fiyatı ise 800 dolardan başlıyor. Teknoloji kulislerinde dolaşan söylentilere göre yeni akıllı saat serinin iPhone 14 serisinden bile daha pahalı olabileceği konuşuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu