Çarşamba, Mayıs 18, 2022
Ana SayfaeDevletYeni İş Kurmak İsteyenlere Kredi Tavsiyeleri

Yeni İş Kurmak İsteyenlere Kredi Tavsiyeleri

Şimdiye kadar farklı sektörlerde maaşlı olarak çalıştınız ancak kendi işinizin patronu olmanın vaktinin geldiğini düşünenlerdenseniz, bu yazımızı tam size göre. Sıfırdan bir iş yeri kurmak istiyorsanız ve yeterli kuruluş sermayeniz yoksa çeşitli bankalara kredi başvurusunda bulanarak bu açığınızı kapatabilirsiniz. Peki, iş yeri kredisi almak için nelere dikkat edilmeli ve hangi yollar izlenmeli? İşte, yeni iş kurmak isteyenlere kredi tavsiyeleri hakkında merak edilen tüm detaylar….

İş Kurma Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir iş yeri açmak herkesin sandığı gibi öyle zor bir süreç değildir. Birçok kişi kendi işini kurmak ve kendi işinin patronu olmak ister. Ancak bunu çoğu zaman erteler. Ya ticari faaliyetlere atılmaya cesareti yoktur, ya da yeterli sermayesi yoktur. Fakat ticaret biraz cesaret ve biraz da sabır işidir. Öncelikle doğru bir strateji uygulamak açacağınız iş yerinin başarı yakalamasını etkileyen en önemli faktörlerin başında geldiğini bilmeniz gerekir. Daha sonra doğru bir iş planı ve ekonomik desteklerle hayalini kurduğunuz iş yerinizi açabilirsiniz. Şimdi gelin yeni iş yeri açmak için izleyeceğiniz yolları adım adım inceleyelim….

Kredi için Ticari Geçmişiniz Önemli

Daha önce ticari bir işle uğraştıysanız ve amacınız işletmenizi büyütmek ise kredi başvurusu yaptığınız banka ticari geçmişinizi inceleyecektir. Bu zaman kadar yaptığınız ticari faaliyetlerinizde herhangi bir sorun yoksa kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Çünkü bu durum kredinizin onaylanma sürecini hızlandıracaktır.

Eğer daha önce ticari bir geçmişiniz yoksa ve yeni bir girişimciyseniz bu durumda kredi başvurunuz için bireysel geçmişinize bakılacaktır. Daha önce aldığınız bireysel kredilerinizi düzgün ödediyseniz ve kredi kartlarınızda ödeme sorunu yoksa kredi başvurunuzun büyük bir ihtimalle onaylanacaktır.

Görüldüğü üzere her iki durumda da kredi başvurunuzun onaylanması için önceki kredilerinizin günü güne ödenmesi size artı puan kazandırır. Bu nedenle kredi notunuzun yüksek olması iş yeri açarken başvurduğunuz krediye ulaşmanızı da kolaylaştıracaktır.

Yazılı Bir İş Planınız Olsun

Yeni bir iş yeri kurmak için ihtiyacınız olan sermayeyi bulmak için tercih ettiğiniz bir bankaya kredi başvurusunda bulunmak zorundasınız. Ancak bu kredinin onaylanması için sadece kredi notunuzun yüksek olması yetmez. Bu nedenle açacağınız iş yerine ait detaylı bir iş planı ve strateji raporu hazırlamalısınız. Bu raporu ilgili bankaya sunmanız açmak istediğiniz işletme hakkında ki ciddiyetinizi gösterecek ve banka yetkililerine güven verecektir. Böylece ihtiyacınız olan sermaye için kredi başvurunuzun onaylanması hızlanır.

Yukarıda verdiğimiz yeni iş yeri kurmak isteyenlere kredi tavsiyeleri hakkındaki detaylardan da anlaşılacağa üzere kredi başvurunuz için öncelikle temiz bir kredi sicilinizin olması gerekmektedir. Daha sonra atacağınız adımlar ise iş yerinizin açılış aşamasında uygulayacağınız strateji planına uygun davranmaktır. Bu planı hazırlarken; açacağınız iş yerinin lokasyonu, ticari malların temini, dükkanın dekorasyonu, çalıştıracağınız personelin nitelikleri ve iş yeri açmak için izlemeniz gerek tüm resmi başvuru süreçleri gibi adımları doğru şekilde attığınızda başarıyı yakalamanız çok kolay olacaktır.

Mutlaka okuyun: İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Zamanın Varken
Zamanın Varken
zamaninvarken.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden zamaninvarken.com sitesi sorumlu tutulamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img