eDevlet

Yurt Dışına İşçi Götüren Usta Eleman Arayan Firmalar

Yurt dışına işçi götüren firmalar inşaat altyapı ve üst yapı projelerinde çalıştırmak üzere personel alımı yapıyor. Detaylar haberimizin devamında

Uluslararası inşaat sektöründe her geçen gün artan projeleriyle dikkat çeken Türk inşaat firmaları, yurtiçindeki başarılarını yurtdışında da sürdürmeye devam ediyor. Bu firmalar, her yıl pek çok farklı ülkede aldıkları dev proje ve ihaleleri hayata geçirirken yurtdışında çalışmak isteyen kişiler için de istihdam olanakları sunuyor. Yurt dışına işçi götüren firmalar aracılığıyla sizler de yurtdışı hayalinizi gerçekleştirebilir, ülkemize göre daha fazla bir ücretle çalışabilirsiniz. Yurtdışı inşaat işçisi ve inşaat ustası iş olanaklarını merak ediyorsunuz yazımızı okumaya devam edin.

Yurtdışı İnşaat İşçisi ve İnşaat Ustası İş İmkanları Neler?

Yurtdışında en fazla iş imkânı sunan sektörlerin başında inşaat sektörü geliyor. Dolaysıyla bu alanda inşaat işçisi ve inşaat ustası arayan firmaların sayısı da oldukça fazla. Türk inşaat firmaları yılın belirli dönemlerinde yurt dışında çalışacak eleman alımı yapıyor. İnşaat sektöründe çalışan ve yaşamını yurt dışında devam etmek isteyen inşaat ustası ve inşaat işçileri için büyük bir fırsat.

Yurt dışındaki firmalar gerek kendi siteleri üzerinden. Gerekse İŞKUR üzerinden yayımladıkları iş ilanları ile pek çok kişinin hayalini gerçekleştirmesine yardımcı oluyor. Eğer inşaat sektöründe deneyiminiz varsa, inşaat ustası olarak daha önce farklı projelerde yer aldıysanız  eleman alımı ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Üstelik yurt dışına işçi götüren firmalar çoğunlukla Türk işçilerden yana tercihlerini kullanıyor.

Türk İnşaat Firmaları Hangi Ülkeler için Yurtdışı Eleman Alımı Yapıyor?

Günümüzde daha çok Arap ülkeleri olmak üzere, çok sayıda coğrafyada faaliyetlerini sürdüren Türk inşaat firmaları bulunuyor. Günümüzde, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Kazakistan, Rusya, Katar, Dubai, Irak, İran, Libya, Cezayir, çeşitli Avrupa ülkeleri ve Afrika ülkelerinde olmak üzere çok sayıda proje yöneten Türk inşaat firmaları yürüttükleri projelerin büyüklüğüne göre her yıl çeşitli meslek dallarında yurtdışı inşaat ustası ve inşaat işçisi alımı gerçekleştiriyor. İnşaat ustası ve inşaat işçisi dışında, elektrikçi, tesisatçı, fayans ustası, inşaat teknikeri, mimar, mühendis, aşçı, şoför gibi farklı alanlarda da personel alımı yapan bu firmaları internet üzerinden araştırarak ulaşabilirsiniz.

Hangi Firmalar Yurtdışına İnşaat İşçisi ve İnşaat Ustası Götürüyor?

Dünyanın değişik ülkelerinde alt yapı ve üst yapı projeleri, okul, hastane, alışveriş merkezi, otel ve havalimanı gibi dev projeler var. Türkiye’de pek çok işsiz genç için büyük umut oluyor. 

Özellikle yurtdışında çalışmak isteyen vatandaşlarımız için, oldukça cazip fırsatlar sunan yurt dışına işçi götüren usta eleman arayan firmalar, birçok kişinin uluslararası bir deneyim kazanmasına da yardımcı oluyor.

Her yıl çok sayıda yurtdışı personel alımı yapan Türk inşaat firmaları arasında ise, Rönesans Holding, Gama Holding, Yüksel İnşaat, Tekfen İnşaat, Kuzu Grup, Doğuş İnşaat, Çalık Holding, Alarko İnşaat ve Nurol İnşaat ilk sıralarda yer alıyor.

Mutlaka okuyun: Yurtdışına İşçi Götüren Firmalar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu