eDevlet

Yurtdışı Vasıfsız İşçi Alımı 2021 Vasıfsız Yurtdışı İşçi Alımı

Yurtdışı vasıfsız işçi alımı 2021 yılında devam ediyor. Uzun zamandır gündem olan yurtdışı personel alımı için merak edilen konular haberimizin devamında.

Yurtdışı Vasıfsız İşçi Alımı Yurtdışında faaliyetlerde bulunan ve şirket bünyelerinde istihdam etmek üzere  eleman ihtiyacı olan şirket ve kurumlar bu ihtiyaçları doğrultusunda Türkiye’den vasıfsız işçi istihdamına devam ediyor.  eksikliğinin tamamlanmasına dair son yıllarda Yurtdışı Vasıfsız İşçi Alımı ,oldukça fazla sıkıntı yaşayan birçok ülke aylık en az 600 Euro ile 1000 Euro maaşla çalışacak personel arayışına devam ediyor. Başta komşu ülkeler olmak üzere Ortadoğu ve Arap ülkeleri yaşadıkları işçi eksikliği nedeniyle her yıl çok sayıda vasıflı ve vasıfsız personel alımı gerçekleştiriyor. İşte, yurtdışı vasıfsız işçi alımı 2021 yılı için yaşan son gelişmeler..

Yurtdışı Vasıfsız İşçi ve Vasıfsız Eleman Alımı

Çalışma Bakanlığın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar doğrultusunda Bulgaristan devletinin ucuz işçi ve iş gücü bulabilmek için Azerbaycan, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan, Moğolistan devletleriyle iş birliği anlaşmaları yaptığını ve imzaladığını duyurdu. Bunun yanı sıra Ortadoğu, BAE ve bazı Afrika ülkelerinde de yurtdışı vasıfsız işçi alımları gerçekleştirilecek. Konuya dair yapılan açıklamalar neticesinde bu ülkelerde yürütülen inşaat projelerinin nitelikli bir şekilde tamamlanabilmesi için çok sayıdadır.  gerçekleştirileceği biliniyor.  eleman alımlarının birçoğu inşaat sektöründe olmakla beraber sağlık, teknoloji, bilişim ve hizmet sektörlerinde de çeşitli pozisyonlarda vasıflı ya da vasıfsız işçi alımı yapılacak.

Türk inşaat şirketlerinin de yaptığı açıklamalara baktığımızda çeşitli kategorilerde yurtdışı vasıflı işçi veya yurtdışı vasıfsız işçi istihdamı yapacakları bekleniyor. Özellikle yurtdışı inşaat sektöründeki başarılı işlere imza atan Türk inşaat firmaları en çok eleman alımı yapan şirketler arasında yer alıyor. İnşaat sektörünün yanında gıda, restoran ve otelcilik gibi sektörlerde de alım yapılmaya devam ediyor. Hayatına yurtdışında devam etmek isteyenler ve yurtdışında daha fazla bir gelire sahip olarak birikim yapmak isteyen kişilerin tercihleri de dolayısıyla yurtdışı iş fırsatlarını değerlendirmek istiyor. Eğer sizler de yurtdışında çalışmak istiyorsanız yurtdışı iş ilanları aracılığıyla bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtdışı Vasıfsız İşçi Maaşları Ne Kadar?

Yurtdışında çalışmak ve yepyeni bir hayat kurmak isteyenlerin en çok merak edilen konuların başında vasıfsız işçi maaşları geliyor. Yurtdışı vasıfsız işçi alımı 2021 yılı için belirlenen maaşlar yapılan. İşe, çalışılan sektöre, ülkenin ekonomik durumuna ve çalışılan saate göre farklılık gösteriyor.  Çalışılan sektöre göre farklılık gösteren yurtdışı vasıfsız işçi maaşlarına genel olarak baktığımızda 1.500 dolar ile 3.000 dolar arasında değiştiğini görüyoruz. Türkiye’deki dolar fiyatları baz alındığında bu rakamların ülkemizdeki karşılığı oldukça yüksek. Yurtdışına tek başına çıkan kişiler aldıkları bu ücretlerle ailelerine maddi anlamda çok büyük bir katkı sunabiliyor. Dolayısıyla özellikle vasıfsız olan kişiler yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek istiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu