eDevlet

Başarılı Girişimci Olmak için Tavsiyeler

Başarılı girişimci olmak için tavsiyeler, nasıl başarılı olur ve nasıl para kazanırım? İşte bu soruların yanıtlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Başarılı girişimci olmak için tavsiyeler konusunda birbirinden farklı maddeler sıralayabiliriz. İyi bir girişimci öncelikle özgürlük alanını genişletmelidir. Her zaman yeni fikirlere açık olmalı ve kendi kararını verebilmelidir. Sorunlara kısa sürede çözüm üretebilmesi de gereken girişimcilerin ruhsal ve finansal anlamda kendini doyurmuş olması gerekir. Şimdi daha başarılı bir girişimci nasıl olunur sorusunun yanıtlarını sizlerle paylaşıyor olacağız.

Başarılı Bir Girişimci Olmak İstiyorum

Başarılı girişimci olmak için tavsiyeler konusunda dikkat edilmesi gereken ilk şey, sabırlı olmaktır. Azimli olan her girişimci başarı merdivenlerini kısa sürede çıkmaya başlar. Yani çevrenizdeki insanlar size sürekli ‘bu işi yapamazsın’ dese de iradenizi ortaya koyarak kendinizle yarışmaya devam etmelisiniz. Her gün bir önceki güne göre kendinizi geliştirmeniz çok önemlidir. Girişimcilik yolunda karşınıza çıkacak çok sayıda engelden söz edilebilir. Bu yüzden ilerleyen dönemlerde konforunuzu bozmamak ve gerçekten güzel kazançlar elde etmek için bu iki tavsiyeye başlangıçta ihtiyacınız olacaktır.

Başarılı bir girişimci olmak istiyorsanız, tutkulu davranmalısınız. Yani yaptığınız işi her zaman sevmeli ve fedakarlığa da hazır olmalısınız. Aslında fedakarlık yerine ‘kendinize yatırım’ olarak tanımlamak daha mantıklı olacaktır. Dünyanın en başarılı girişimcilerini düşündüğünüz zaman hiçbirinin emekli olmadığını ve işini severek yaptığını görürsünüz.

Girişimcilerin başarıya ulaşması için risk alması gerekir. Risk alabilme kabiliyeti aslında girişimciliğin doğasında vardır. Ne zaman risk alınması gerektiğini bilirseniz bu süreçte sorun yaşamadan yolunuza devam edersiniz. Risk sürecinde kendinize güvenmeniz de çok önemlidir. Özellikle de sezgilerinize güvenirseniz bu zorlu süreçten başarıyla çıkabilirsiniz. Özgüveni yüksek olan insanlar bu konuda herhangi bir zorluk yaşamazlar.

Girişimcilikte Altın Kurallar

Başarılı girişimci olmak için tavsiyeler konusunda yukarıda sıraladığımız durumlara ek olarak sağlam bir ekibe de ihtiyacınız olacaktır. Yapılan bazı araştırmalarda tek kuruculu şirketlerin başarı oranı yaklaşık yüzde 20’dir. Ancak ekiple çalışan ve iki kuruculu şirketler yüzde 50 oranında başarı yakalamaktadır. Başarılı olmak için kendinize de vakit ayırmanız gerekiyor. Başarılarınızı kutlamak için başlangıçta sıkı ve programlı bir şekilde çalışmanız şart. Hedef kitlenizi belirlemeli, finansal odaklı düşünmeli ve çevrenizden gelen görüş ve önerilere mutlaka kulak vermelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu