eDevlet

Bitcoin Yatırımı Yaparak Para Kazanmak

Kripto para sektörünün yaygınlaşmasıyla beraber artık bitcoin yatırımı yaparak para kazanmak isteyenlerin sayısı artmaktadır. Her geçen gün değer kazanan BTC yani Bitcoin hem yatırım hem de al-sat yaparak kazanç imkanı sunmaktadır. Öncelikle Bitcoin herhangi bir merkez odaklı olmayan ve Blockchain teknolojisiyle işlem gören bir sanal para birimidir. Günümüzde kripto para olarak da adlandırılır. Satoshi Nakamoto tarafından yayınlanmış olan bir teknik belge ile ortaya çıkan Bitcoin artık kazanç elde etmek isteyenlerin adresi haline gelmiştir.

Bitcoin ile Para Kazanmak

Bitcoin yatırımı yaparak para kazanmak aslında çok kolay. Türkiye’de ya da yabancı ülkelerdeki yatırım araçlarını kullanarak BTC satın alabilirsiniz. BTC’ler ayrıca sanal cüzdanınızda muhafaza edileceğinden herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmayacaktır. Yapmanız gereken tek şey, doğru yatırım aracı üzerinden bir hesap açmak ve BTC satın almaktır. Daha sonra sermayenize göre BTC alabilir ve yükseldiği dönemlerde satış yapabilirsiniz. Ancak uzun vadeli tercih edildiğinde çok daha kârlı bir yatırım olduğu unutulmamalıdır. Öyle ki ek iş yapmak isteyenler de artık sanal para birimlerine yatırım gerçekleştirmeye başlamıştır.

Bitcoin Al – Sat İşlemleri

BTC alım satım işlemleri için güvenilir platformlara ihtiyacınız olacaktır. Türkiye’deki yasal aracı kurumları tercih ederek ilk adımı atabilirsiniz. Yatırımcı olmaya karar verenler ayrıca kısa vadeli para kazanmadan ziyade birkaç ay beklemek durumunda olduğunu unutmamalıdır. Piyasadaki tüm gelişmelerden etkilenebilen Bitcoin tüm dünyada en çok yatırım alan sanal para birimidir. Dünyanın farklı ülkelerinde BTC ATM’leri de bulunmaktadır. Yani ilerleyen dönemlerde gerçek para yerine geçmesi muhtemel olan kripto paralar için şimdiden yatırım yapmak mantıklı olabilir.

BTC’deki düşüşler diğer koinleri de etkilemektedir. Yaşanan her türden dalgalanmalar iyi analiz edilmeli ve gerekirse Bitcoin’in son 1 senelik grafiği üzerinden yatırımlara başlanmalıdır. Altcoinler olarak adlandırılan Ethereum, Ripple, Stellar ve daha yüzlerce koin üzerinden de yatırım gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bitcoin yatırımı yaparak para kazanmak isteyenler sadece BTC üzerinden al-sat yapmaya devam edebilir. Sanal paralarda sürekli bir dalgalanma yaşandığından bu yatırım yönteminde kâr elde etme olasılığı ile zarar olasılığı hemen hemen aynıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu