eDevlet

İngiltere’de Meslekler ve Maaşlar Ne Kadar?

İngiltere'de maaşlar ne kadar ?

Eski SSCB ülkelerinin derhal derhal her nüfusu, hayatında en az bir kez dünyanın diğer bir köşesine taşınmayı düşündü, “iyi, bizde olmayan” deyişine inanıyordu. İngiltere’de Meslekler ve Maaşlar Çoğu zaman, diğer ülkelerde insanlar güzel manzaralar, yüksek hayat niteliği, iyi eğitim ya da ucuz fiyatlardan etkilenirler. İngiltere’ye taşınmayı hayal edenler İngiltere’de maaşlar Londra’daki ortalama maaştan etkileniyorlar, fakat gazetelerde söyledikleri kadar büyük mü ve bu kural diğer İngiliz şehirlerine de uygulanıyor mu?

İNGİLTERE HAKKINDA BİRAZ

İngiltere’ye giden çoğu insan, buna büyük ölçüde açıklanabilecek bir yağmur ve eksantrik insan ülkesi diyor. İngilizler kendilerini Britanya’nın “seçkin katmanı” olarak görüyorlar İngiltere’de maaşlar ve İskoçlarla ya da İrlandalılarla karşılaştırılmalarını hoş görmüyorlar. İngiltere’nin bu yerlerinde tespit edilen lehçeler bile son derece değişkendir. Çok az insan biliyor ama sıradan İngilizcenin yanı sıra, söz hususu dilin konuşulan dillerinde İrlandaca ve İskoçça versiyonları de var.

 

Pek çokları amacıyla, İngiltere, burada yağışların ne sıklıkta düştüğünü göz önüne alarak, hiç muazzam olmayan sis ve yağmurla ilişkilidir. Tek bir Briton’un şemsiye olmadan dışarı çıkmadığını söylüyorlar, zira ahlak ve ahlak onun ıslanmasına ya da daha da kötüsü kıyafetlerini kirletmesine izin vermiyor.

YAŞAM STANDARDI

Bu arada, görgü sözlerinden bahsedersek, İngiltere de bu ülkede hala insanların sınıflara bölünmesi bulunduğu amacıyla ilgi çekicidir. Örneğin, burada çalışan, orta ve soylu sınıftan insanlarla tanışabilirsiniz. Hepsi değişik giyinir, değişik konuşur ve genel olarak birbirinden çok değişikdır, bu da hayat niteliği ve ücret seviyesinden kaynaklanmaktadır. Londra’da en iyi katagorisi olmayan bir temsilci amacıyla ortalama maaş aşağı yukarı 2 bin liradır.

 

 

KONUT

Bu ücret seviyesi, onlara aktif olarak krediyle gayrimenkul edinme fırsatı verir. Bu amaçla İngiltere’nin toplam nüfusunun nerdeyse% 70’i kendi topraklarında yaşıyor ve Ukrayna ya da Rusya’da bulunduğu gibi arazi ya da daire kiralamıyor. Özel evlerin burada en tanınmış bulunduğu ve Londra’yı “su basaran” gökdelenler değil ilgi çekiyor.

Hala kiralanan evlerde hayat sürdürmek mecburiyetinde kalan Britanya sakinleri, ilk evvelce kiranın ne kadar bulunduğunu biliyor. Gerçek şu ki, ayrı bir girişi olan ufak bir özel ev amacıyla 1.000 ila 2.000 pound ödemek mecburiyetinde kalacak. 200-250 liralık bir diğer mal daha, mahalli bölgenin bakımı olan 150 olan kamu hizmetleri amacıyla ödenecek.

YEREL KÜLTÜR

Diğer şeylerin yanı sıra, İngiltere’yi ilk ziyaret eden insanlar ile ilgili büyük bir izlenim, mahalli bir mutfağa sahiptir. Tüm İngiliz halkının kahvaltıda yulaf ezmesi yediği gerçeği nerdeyse her şeyi biliyor, fakat çok az şahıs aslında en sevdikleri yemeklerden haberdarlar. Bu Fish & Chips – kızarmış morina ve patates kızartması. Belki de Birleşik Krallık’tan dünyanın diğer bölgelerine gelen en tanınmış reçete sahanda yumurta, domuz pastırması ve fasulye sahibi olan classic İngiliz kahvaltısı.

 

 

Yemekler mahalli kültürün bir parçası olarak kabul edilmekle birlikte, müzik ve futbol İngiliz hayatının bu tarafında hala kilit bir rol oynamaktadır. Birleşik Krallık’ta yaşayanlar kendilerini müzikal bir ulus olarak görüyorlar zira burada Rolling Stones, Beatles ve Queen gibi ünlü kümeler kuruldu.

LONDRA’DA ORTALAMA MAAŞ

Bununla birlikte, hiçbir şekilde müzik ve hava hali ilgi alanlarını bir şekilde hayatlarını İngiltere ile bağlamaya çalışmak istemiyor. Londra’daki ortalama maaşın ne olduğunu duyan Ukraynalılar ve Rusların fazlası buraya mahalli güzelliğin keyfini çıkarmaya gelmedi. Ama her şeyden evvelce para kazanmaya geldi. Bugün, sermaye amacıyladeki ortalama gelir aşağı yukarı 2 bin liradır, fakat bu rakam mesleğe bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Örneğin, bir finans çalışanında, aylık Londra’da ortalama maaş 1.800 lira, diş doktoru amacıyla ise 2.600 liradan çok olabilir.

2015 senesinde asgari ücret 2018 – 7.5 arasında saatte 6.5 pound olarak belirlenmiştir. 

İngiltere’de aylık ortalama maaş ne kadar bulunduğu sorusuna tek bir yanıt yok, zira buradaki gelir düzeyi mesleğe ve coğrafyaya bağlı. Başkentte çalışanlar en yüksek ücreti alırken. Etraf sakinlerine çok daha az ücret ödeniyor. Ayrıca, kıdem ve eğitim gibi faktörler de İngiltere’deki kazancı etkilemektedir. Örneğin, İngiliz diplomasına sahip bir bilgisayar programcısı, Rusya’da eğitim alan aynı eksperden çok daha çok gelire sahip olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu