eDevlet

İsviçre İş İmkanları, İsviçre’de İşçi Personel Alımları

Dünyanın en önemli ülkeleri arasında İsviçre geliyor ve doğal olarak insanlar İsviçre iş imkanları konusunda bilgi sahibi olmak istiyor. Yaşam kalitesi açısından, sosyal devlet olma açısından bakıldığında temiz ve huzurlu bir yaşam açısından bakıldığında yaşam böylesine kolay olduğu için üstüne bir de ülkenin doğal güzellikleri eklendiği zaman herkes için son derece cazip bir hale geliyor.

Genel olarak bakıldığında İsviçre komşuları olan Almanya, Belçika, Fransa gibi ülkelere göre yüzölçümü açısından daha küçük bir ülke ama dünyanın en zengin, en yüksek gelir düzeyi olan ülkeleri arasında. Bu yüzden de insanlar bu ülkeye bir kere gelince bir daha gitmek istemiyor.  Dilerseniz bu noktadan yola çıkarak ülkede çalışma koşulları ve iş olanakları hakkında biraz daha detaylı bilgi verelim.

İsviçre İşçi Alımı Yapıyor Mu?

Yukarıda yer alan sorunun yanıtını net bir biçimde vermek gerekir ise evet İsviçre İş imkanları var ve ülke özellikle vasıflı olan personeller için zaten son derece cazip olan bir ülke ama bunun yanında mavi yaka olarak adlandırılan vasıfsız emek eksenli olarak çalışan insanlar için de son derece cazip olan ülkeler arasında geliyor.

İsviçre’de İş İmkanı

Uyum sorunu olmayan ülkeler arasında gelen İsviçre isimli ülkede inşaatçı, elektrikçi, marangoz ustası gibi çok değişik alanlarda farklı firmalarda çalışabilirsiniz. Bunun yanında ülkede yer alan Türk Lokantalarında da iş bulmanız mümkün. Lakin tüm bu yöntemleri istemez iseniz kendi işyerinizi dükkanınızı açarak da kendi yolunuzda ilerlemeniz mümkün. Diğer birçok Avrupa ülkesinin aksine İsviçre’de kendi işini açmak son derece kolay ve zahmetsiz. Üstelik doğru lokasyonda doğru bir iş seçtiğiniz zaman da çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Burada asgari ücretin ne olduğu konusunda da bilgi vermek gerekir ise 5 bin dolardır. Minimum işçi maaşı bu rakamdan başlar ve kişinin yeteneklerine göre giderek yükselerek artar.

İsviçre İş İlanları Ve İş Veren Firmalar

İsviçre İş imkanları ülkenin içinde bölgeden bölgeye göre değişir ve farklı bölgeler için farklı şekillerde başvurular yapmanız gerekir. Eğer özellikle İsviçre ülkesinde iş arıyorsanız konuyu biraz daha detaylı olarak açıklamak gerekir ise dört farklı yoldan giderek iş ilanlarını ve iş veren firmaları bulabilirsiniz.

  • Ülkemizde resmi bir kamu kurumu olan İŞKUR üzerinden önce eğer kaydınız yok ise İŞKUR’a kaydınızı yapabilir sonrasında İsviçre ile ilgili ilanları takip edebilirsiniz ve sizin için uygun olanlara başvuru yapabilirsiniz.
  • Kariyer siteleri üzerinden ülkemizden bu ülkede hizmet veren firmalara başvuruda bulunabilirsiniz.
  • İsviçre’nin kendi kariyer ve iş bulma siteleri üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz
  • Son olarak da özellikle bu ülkede çalıştığını bildiğiniz firmalar var ise bizzat onlar ile iletişime geçerek gerekli adımları atmış olabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Yurtdışında Çalışma İmkanı- Yurtdışında Nasıl İş Bulunur?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu