eDevlet

Katar Vasıfsız Türk İşçi Alımı

Son yılların en gözde en popüler ülkeleri arasında bir Arap ülkesi olan Katar geliyor. Katar vasıfsız Türk işçi alımı konusunda ise gözleri gerek ülkemizde gerek tüm dünyada üzerine çeken bir ülke. Bunun da kendi içinde başlı başına özel nedenleri var ki bunların en başında bir arz talep meselesine bağlı olarak 2022 Dünya Kupası karşılaşmalarının bu ülkede yapılacak olması geliyor zira bu etkinlik nedeni ile Katar’da hummalı çalışmalar şimdiden başlamış durumda. Bu da beraberinde çok sayıda vasıfsız belli bir dönem için istihdamı gerekli hale getiriyor. Biz de bu yazıda bu konuya ana hatları ile bakmaya çalışacağız.

Katarda Yaşam Ve Çalışma Olanakları

Katar vasıfsız Türk işçi alımı konusuna değinmeden önce ülkede yaşam ve çalışma olanakları hakkında bilgi vermek gerekir ise şunlar ilk başta söylenebilecek olanlar:  Arap ülkeleri denilince son derece katı kurallar akla gelse ve bu alanda ön yargılar olsa da Katar için böyle bir durum söz konusu değil. Yani kurallar ülkede aşırı sıkı değil. O yüzden buraya iş için gidenler rahatlıkla yaşayabilir.

Ülke Ortadoğu’nun kalbinde bulunuyor ve ana geçim kaynağı olarak insanların karşısına inci ve balıkçılık geliyor.  Son derecede zengin bir ülke ve lüks konusunda adeta sınır tanımıyor. Ülke için söylenebilecek en önemli şeylerden bir tanesi de ülkede suç oranının çok düşük olabilmesi ve buna istinaden bu ülkede güvenle yaşanabilmesi. Ülkede hiçbir şart altında hırsızlık yok ve emirlik ile yönetilen bir ülke. Milli gelir düzeyi oldukça yüksek. Ülkemizde de yer alan birçok kurum Digitürk gibi Katarlı firmaların elinde bulunuyor. Ülke ekonomisi de giderek büyüyor. Ülkede yaşam yavaş şehir modunda oldukça yavaş ilerliyor. O yüzden huzurla ve sakin bir biçimde yaşamanız mümkün.

Katar İşçi Alımları Hakkında

Katar vasıfsız Türk işçi alımı konusuna bu bilgilerden sonra gelmek gerekir ise vasıfsız bir elemanın aylık olarak alacağı maaş 3.500 dolar civarından başlıyor. Ama alanınızda biraz daha uzmanlığınız varsa o zaman bu maaş 4.500 dolara kadar çıkabiliyor.  Burada şu noktada da bir bilgi vermek gerekir ki Katar işsizlik oranının en düşük olduğu ülkelerden bir tanesi dolayısıyla kendi başınıza bu ülkede iş bulmanız nerede ise imkansız ama ülkemizin son derece önemli inşaat firmaları bu ülkede ihale ile ya da farklı firmalar aracılığı değişik inşaat işçileri yapıyor. Katar gelişime açık bir ülke olduğu için inşaat işleri de hız kesmeden devam ediyor. Bu yüzden de büyük yol inşaatlarında, alışveriş merkezi yapımlarında, binaların inşaatında herhangi bir vasfınız olmasa bile rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Katar genelinde aranan meslek dallarından da kabaca bahsetmek gerekir ise mermer ustası, fayans ustası, elektrik işçisi, sıvacı, gibi elemanlar aranmaktadır. Burada mavi yakalı personel olarak usta ve ustabaşı olarak çalışmanız mümkün. Kademe ise giderek eğer yeteneğiniz ve vasfınız varsa artabiliyor. Siz de bu alanda çalışmak isterseniz bunun için yurt dışında işçi alımı yapan firmaları bulmanız ve onlar ile iletişime geçmeniz gerekir. Bu firmalara bizzat ya da internet üzerinden başvuru yapmanız mümkün.

Mutlaka okuyun: Katar Nasıl Bir Ülkedir? Katar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu