Cuma, Mayıs 20, 2022
Ana SayfaeDevletİsviçre İşçi Alımı, İsviçre'ye 8000 İşçi Alımı Bekleniyor

İsviçre İşçi Alımı, İsviçre’ye 8000 İşçi Alımı Bekleniyor

Avrupa’nın en sakin ülkelerinden biri olan İsviçre gelişmiş, ekonomisi ve sosyal imkanlarıyla çok sayıda kişinin dikkatini çekiyor. Hayal ettiğiniz yaşam standartlarını elde etmek ve bu küçük ama sevimli ülkede yaşamak istiyorsanız İsviçre işçi alımı iş ilanlarını takip edebilir ve bu güzel ülkede yepyeni bir hayata başlayabilirsiniz. Nasıl mı? İsviçre işçi alımı ve İsviçre iş ilanları hakkında yaptığımız detaylı araştırmamızı inceleyerek sizde hayallerinizin peşinden gidebilirsiniz. İşte İsviçre’de yaşamak için gerekli olan tüm detaylar…

İsviçre İş İmkanları

Avrupa’da çalışmak isteyen binlerce kişinin hayallerini gerçekleştirmek için tercih ettiği ülkelerden biri olan İsviçre’de çalışmak için deneyimli ve eğitimli olmanız şart. Her yıl yüzlerce kişi, İsviçre iş ilanları aracılığıyla ülkede çalışmaya başlıyor ve hedeflediği yüksek gelir ve sosyal haklara kavuşuyor. Ancak personel alımlarında belli başlı kriterlere göre işçi alımı gerçekleştiriyor. Bu kriterlerin başında ise deneyimli ve donanımlı biri olmanız gerekiyor. İsviçre yabancı uyruklu işçi alımı yaparken 3 farklı kategoride personel alımı gerçekleştiriyor.

  • B Oturumu: Yıllık oturma ve çalışma izni veriyor.
  • L Oturumu: Kısa süreli ve geçici oturma izni ile çalışma izni veriyor.
  • C Oturumu: Süresiz oturma izni veriyor.

İsviçre İşçi Alımı Nasıl Yapılır?

İsviçre işçi alımı yukarıda belirttiğimiz kategorilere göre sınıflandırılarak yapıldığı için son derece seçici davranıldığını belirtmek isteriz. Ayrıca ülkede çalışma izni ver oturma izni verilecek yabancı ülke vatandaşları, yoğun bir denetim sürecinden sonra ancak ülkeye kabul edilebiliyor. İsviçre hükümeti ülke genelinde yaptığı sıkı kontroller neticesinde ülkede kaçak işçi ve göçmenlere müsaade etmediği gibi eksik evrakları olan kişileri de sınır dışı ediyor. Bu nedenle İsviçre’de çalışmak için tercih ettiğiniz firmanın çalışmanız için gerekli tüm yasal prosedürleri en ince detayına kadar hazırlaması büyük önem arz ediyor.

İsviçre iş başvurusu yapabilmeniz için internet siteleri üzerinden yayımlanan İsviçre iş ilanlarını takip edebilir ve ilgili ilanlara CV’nizi ileterek başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.  Eğer pasaport çıkartma konusunda herhangi bir probleminiz yoksa, mesleğinizde tecrübeli ve deneyimliyseniz, iş tecrübeleriniz aldığınız eğitimle örtüşüyorsa sizde İsviçre iş ilanalar aracılığıyla bu ülkeye gidebilir kariyer hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Yurtdışına İşçi Alımı Yapan Ülkeler

Zamanın Varken
Zamanın Varken
zamaninvarken.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden zamaninvarken.com sitesi sorumlu tutulamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img