eDevlet

Kredi Kartına Kaç Taksitle Telefon Alınır?

Cep telefonları en temel gereksinimleriniz den bir tanesi o yüzden gereksinimi olanlar kaç taksitle telefon alınır diye merak ediyor ve bu sorunun yanıtını almak istiyorlar. Çünkü günümüz şartlarında yasalar sürekli olarak değiştiği için bu noktada da yaşanan ve kimi zaman insanların kafasını karıştıran durumlar var. İnternetin yaşamlarımıza giren son derece önemli olan bir husus olsa da kimi zaman bilgi kirliliği yaşanıyor ve birbiri ile kel alaka bilgiler ortada dolaşabiliyor. Biz de bu yazıda bu konuya açıklık getirmek istedik.

Öncelikli olarak bir dönem yasaklanmasına rağmen artık taksitle cep telefonu almak mümkündür. Kaç taksitle telefon alınacağı ise cep telefonunun alındığı kuruma göre değişiklik arz eder.  Altta daha detaylı bir biçimde açıklanacağı üzere kaç taksitle telefon alınacağı kurumdan kuruma farklılık arz eder.

Bu noktada telefon alınırken maksimum 48 ay vade ile cep telefonu almak da mümkündür. 48 ay taksit aslında ilgili cep telefonunu almak için çekilecek ihtiyaç kredisinin maksimum tutarıdır. Bunun dışında 12 ay, 18 ay, 6 ay, 24 ay ve 36 ay gibi taksitler ile cep telefonu almak da mümkündür. Doğal olarak taksitler uzadıkça ihtiyaç kredisinin çekildiği bankaya göre toplam ödenecek miktar da değişir. Bunun yanında kimi senetle, elden ödeme alınan yerlerde ise 10 ay, 16 gibi taksitler ile cep telefonu almak da mümkün olmaktadır.

Kredi kartı ile cep telefonu alınan durumlarda her bankanın kendince yapmış olduğu taksitler vardı o yüzden bu da yine hem kişinin kredi kartının limitine, hem alınan cep telefonunun toplam miktarına göre değişiklik gösterir.

İstenen Evraklar Nelerdir?

Kaç taksitle telefon alınır sorusunun yanıtını üstte bu şekilde verdikten sonra şimdi biraz da cep telefonu alınır iken istenen evraklardan bahsetmek gerekir ise bu konuda da şunlar söylenebilir. Genel anlamda istenen evrakların başında elbette kişinin kendi nüfus cüzdanı fotokopisi gelmektedir. Elbette orijinal nüfus cüzdanının baştan gösterilmesi de istenmektedir. Bunun yanında elbette ilgili kurum kişinin kredi notuna bakmakta ve eğer yeterli ise kredinin çekilmesine olanak verilmektedir. Burada kredi notu son derece önemlidir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi dışında kimi zaman kişinin gelir durumunu gösteren gelir belgesi de istenen evraklar arasında gelmektedir. Kimi zaman çok ekstrem bir durum olmakla beraber kefil de istene bilmektedir. Bu durum genelde bir biçimde taksitle cep telefonu verilebilen ama bir nedenden risk içeren insanlar için olan özel bir durumdur. Yani işin özünde koşullar ilgili cep telefonu satıcı kurumuna ve kişinin durumuna göre yine farklılıklar arz eder.

Hangi Kurumlardan Taksitle Telefon Alınır?

Üstte yer alan belli başlı bilgileri verdikten sonra işin belki de en önemli püf noktası olan Kaç taksitle telefon alınır sorusunun yanıtını verdikten sonra hangi kurumlardan taksitle cep telefonu alınır sorusunun yanıtı da daha önce taksitle alanların da çok iyi bildiği üzere şu şekildedir. Elektronik market olarak da adlandırılabilecek olan Teknosa ve Vatan Bilgisayar anlaşmalı oldukları bankalardan müşterilerinin ihtiyaç kredisi çekerek cep telefonu almasına fırsat yaratırlar.

EVKUR elden taksitle, senetle cep telefonu almak isteyen daha çok az gelirlilerin tercih ettiği bir kurumdur. Burada da üstte de ifade edildiği gibi 10 ay, 16 ay gibi taksitler ile cep telefonu alma olanağı mümkündür. Kurum kendi içinde elden ödeme aldığı için bir faizlendirme yapmakta ve kimi zaman rakamlar piyasanın biraz daha üzerinde olabilmektedir.

Tüm GSM Operatörü satış noktaları yani Türkcell, Türk Telekon, Vodafone satış noktaları üzerinden de kurumun öngördüğü biçimde taksitle cep telefonu alınabilmektedir. Son olarak Migros, Şok, BİM gibi kurumlarında dönem dönem kredi kartına  taksitle cep telefonu satışı yaptığını unutmamak gerekir. Bunun için süreci iyi takip etmek gerekir.

Bilinmesi Gereken Diğer Hususlar Nelerdir?

Tüm bu bilgilerden sonra kişiler cep telefonu alırken elbette ayaklarını yorganlarına göre uzatmaları gerektiğini unutmamalıdır. Bunun yanında kendi kullanacağı özellikte olan cep telefonları alınmalı, eğer şartları elvermiyor ise aşırı pahalı olan cep telefonlarından uzak kalınmalıdır. Sonuçta her cep telefonunun bir raf ömrü olduğundan işlevsel olan cep telefonları en uygun fiyata alınmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu