Ek İş İmkanları

Mersin’de Ev Hanımlarına Ek İş Veren Firmalar

Mersin, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir liman şehridir. Bu özelliği nedeniyle bir ticaret merkezi olma ayrıcalığına sahiptir. Turistik cazibeye de sahip olan bu şehir yerli ve yabancı turistlerin odağı halindedir. İş imkanları açısından çok zengin bir il olmasına rağmen günümüz Türkiye’sinde tek bir maaşla geçinmek neredeyse imkansızdır. Ev kiraları, borçlar ve günlük yaşamın pahalılığı nedeniyle herkes ek iş aramaktadır. Bu işleri yapmak oldukça kolay olsa da Mersin’deki çoğu firma çalışmak için ev hanımlarını tercih ediyor. Bu tercihlerinin ilk nedeni ev hanımlarına gelir sağlamak olsa da bu şehirde, yapılacak olan ek işlerin el mahareti gerektirmesi sebebiyle beraber çalışmak için ilk olarak kadınları istihdam ediyorlar.

Günümüzde ev kadınları çocuklarının ve kendilerinin masraflarına yetişmeleri tek maaşla imkansızdır. Bu yüzden kadınların hem kendi hayatlarını sekteye uğratmaması hem de kazanç sağlamaları gerekmektedir. Mersin’de ev hanımlarına ek iş veren birçok şirket bulunsa da, bu işler arasından en güvenilir olanları bu yazımızda bir araya getireceğiz. İşte Mersin’de ev hanımlarına ek veren güvenilir yerler:

Mersin’de Ev Hanımlarına Ek İş

Mersin denince ilk aklımıza gelenlerden biri cezerye oluyor. Cezerye, Akdeniz Bölgesi’nde en fazla tüketilen yiyeceklerden biridir. Bu bölgeye gelen her insan ellerinde bir kutu cezerye ile dönmektedirler. Cezerye üreten bütün firmalar da bu durumu bildikleri için fazlaca üretim yapıyorlar. Bu üretim doğal olarak paketleme sorununu da beraberinde getiriyor. Firmalar da kendileriyle çalışabilecek insanlara ihtiyaç duyuyorlar. Fabrikalarda son derece titizlikle üretilen cezeryelerinin saklanacakları kutularının katlanması için birçok insanı istihdam ediyorlar. Bu işe başlamak ise oldukça kolay. Tek yapmanız gereken, cezerye üretimi yapan firmaların olduğu bölgelere gidip buradaki firma yetkililerine kutu katlama işinde görev almak istediğinizi söylemektir.

Siz iş başvurusu ile gittikten sonra firma yetkilileri sizi öncelikle deneme sürecine alıyorlar. Ardından yaptığınız işler beğenilirse şirketle devamlı olarak çalışmaya başlıyorsunuz. Bu işte, tek yapmanız gereken katlama yerleri belli olan kutuları katlamak olacaktır. Günlük veya haftalık olarak yapabileceğiniz iş miktarını belirtiyorsunuz ve onlar da yapacağınız iş kadar alacağınız ücreti size belirtiyorlar. Daha sonra siparişlerinizi tamamlıyorsunuz ve ardından siparişleri kargo yoluyla firmaya gönderiyorsunuz. Yani evinize gönderilen kutuları katladıktan sonra tek yapmanız gereken siparişleri firmaya kargo ile göndermek oluyor. Ancak bu işten iyi paralar kazanmak için oldukça fazla kutu katlamanız gerekmektedir.

Mutlaka okuyun: Akşamları Ek İş Yaparak Para Kazanmak İsteyene

Hediyelik Eşya Paketleme İşi

Özellikle Mersin’in Tarsus ilçesi yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı halindedir. Bu ilçeyi her dönem oldukça fazla insan ziyaret etmektedir. Bu ilçeden eli boş dönmek istemeyen insanlar, giderken yanlarına birçok hediyeyi almaktadırlar. Tarsus ilçesinde el emeği ile hazırlanmış çok fazla ürün olması nedeniyle ziyaretçiler genelde bu dükkanlara rağbet göstermektedirler. Bu ufak hediyelerin satıldığı dükkanlar ise hediyelerin paketlenmesi için insan gücüne ihtiyaç duymaktadırlar. Ancak eğer el yeteneğinize güveniyorsanız, bizzat bu hediyelerin hazırlanması aşamasında da görev alabilirsiniz. Bu işe sahip olmak için hediyelik eşya satan dükkanlara başvurmanız gerekmektedir.

Bu yerlere başvurduktan sonra size el yeteneğinize uygun bir iş vereceklerdir. Magnet hazırlama gibi çok basit işlerin de söz konusu olduğu bu alanda çalışarak aile bütçenize yarar sağlayabilirsiniz. Mersin’de ev hanımlarına ek iş veren yerler arasında sizin için en karlı olanı hediyelik eşya işinde çalışmaktır. Sürekli olarak satışın söz konusu olduğu bu alanda sık sık yeni ürüne ihtiyaç oluyor ve iş sahipleri de kazandıkları parayı çalışanları ile paylaşmakta hiçbir sıkıntı görmüyor. Başvuracağınız herhangi bir hediyelik eşya firmasından eliniz boş olarak dönmeyeceksinizdir.

Kına Paketleme İşi

Ülkemizde özellikle yaz aylarında düğünlerin sayısında artış oluyor. Bu artış nedeniyle kına paketleme işinde çalışacak insanlara da daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Herhangi bir kına malzemeleri satan dükkana gittiğinizde bu işi yapmak istediğinizi dile getirirseniz, muhakkak eliniz boş dönemezsiniz. Günlük olarak hazırlayabileceğiniz iş sayısını, iş sahibine bildirmeniz durumunda size gerekli olan malzemeleri vereceklerdir. Kısa bir sürede tamamlayabileceğiniz bu siparişleri firmaya ulaştırdığınızda günlük kazanç elde edebileceksiniz. Evinizden, yorulmadan günlük olarak kazanç sağlamak istiyorsanız bu iş size fazlasıyla uygun!

Mutlaka okuyun: Evlere Ek İş Veren Firmalar Evde Kutu Katlama İşi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu