Magazin

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Kilo Alma 2022

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Nasıl Kilo Alınmaz

sigarayı bıraktıktan sonra nasıl kilo alınmaz

Sigarayı bıraktıktan sonra vücudunuz tatlı bir şeyler için can atacaktır. Sigarayı Bıraktıktan Sonra Kilo Alma 2022 Bu nedenle, yıllardır sağlıksız abur cubur atıştırıyorsanız, onları sağlıklı atıştırmalıklarla değiştirmeyi deneyin. Günde üç öğün yemek yiyin ve bunun yerine daha fazla meyve, sebze ve tam tahıllı yiyecekler yiyin. Sigarayı bırakamıyorsanız, sigarayı bırakma yardımı ile bırakma yolunda bir adım atın.

İştahla başa çıkmanıza yardımcı olması için, şekersiz sakız çiğnemeyi veya onları yok etmek için bir nikotin inhaler kullanmayı deneyin. Daha fazla meyve ve tam tahıllı yiyecekler yiyin. Ayrıca, yüksek yağlı yiyeceklerden kaçının. Bıraktıktan sonra aldığınız kilo geçicidir ve çok uzun sürmez, bu yüzden biraz artarsa ​​endişelenmeyin. Sağlıklı olmanın iyi görünmekten daha önemli olduğunu unutmayın. Sonuçta, sağlıklı hissetmek sizi çekici kılıyor.

Sigarayı bıraktıktan sonra fazla kilo almamak için düzenli egzersiz yapmalısınız. Egzersiz yapmak, vücudunuza çalışması için ihtiyaç duyduğu enerjiyi verir ve bir ruh hali güçlendirici olarak hareket eder. Farkında olmayabilirsiniz, ancak sigarayı bırakırsanız damak zevkiniz geri gelir, ancak abur cubur ve alkolden uzak durarak buna karşı korunabilirsiniz. Kendinizi küçük porsiyon dondurmalarla sınırlayarak, çok fazla yeme olasılığınız azalır.

Sigarayı bırakmanın yanı sıra, sigarayı bıraktıktan sonra yapılacak bir sonraki şey atıştırmalarınızı sınırlamaktır. Sağlıklı beslenmeye çalışmak iştahınızı kontrol etmenizi kolaylaştıracaktır. En sevdiğiniz atıştırmalıkların küçük porsiyonlarını hazır bulundurmak, atıştırmalığı engellemenin harika bir yoludur. Üstelik fazla yemek yemenizi de önleyecektir. Sigarayı Bıraktıktan Sonra Kilo Alma 2022 Yeterince dikkatli olmazsan kilo da verirsin.

Sigarayı bıraktıktan sonra sağlıklı beslenebilirsiniz. Daha fazla meyve, sebze ve tam tahıllı yiyecekler yiyin. Farklı sağlıklı yağ türleri hakkında bilgi edinin ve yüksek yağlı gıdalardan kaçının. Ayrıca sigarayı bırakma yardımlarını da deneyebilirsiniz. Alkollü içeceklerden uzak durarak sigaranın cazibesinden kaçınmalısınız. Ancak yine de alkol ve abur cubur yemek istiyorsanız, bunu yapmayın.

Sigarayı bırakmak zor olabilir, ancak imkansız olmak zorunda değildir. Kilo almadan bırakmanın yollarını bulabilmelisiniz. Tatlıları atıştırmak istemek doğal olsa da, sigara yardımcılarından kaçının ve yiyecekleri alkolle değiştirmemeye çalışın. Sağlıklı besin seçimlerinin yanı sıra düzenli olarak egzersiz de yapmalısınız. Sigarayı bırakırken çok fazla kilo almazsınız. Sigarayı bırakma yardımcılarını kullanarak, kilo verecek ve sağlıklı vücudunuzu koruyacaksınız.

Sigara içiyorsanız, sigarayı bırakma yardımcıları, bıraktıktan sonra kilo almanızı önlemek için tasarlanmıştır. Birçok kişi sigarayı bırakmaya yardımcı araçlara şüpheyle yaklaşırken, bazıları bunun faydalı olduğunu bulmuştur. Örneğin, sigarayı bırakma ilaçları, sigarayı bıraktıktan sonra daha az aç hissetmelerine yardımcı olabilir ve bu da kilo alma riskini azaltabilir. Ayrıca zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve balık gibi sağlıklı yağlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sigarayı bırakma yardımlarına ek olarak, daha fazla egzersiz yapmalısınız. Yarım saatlik günlük aktivite bile kilonuzu sabit tutmanıza yardımcı olabilir. Bu ayrıca, sigarayı bıraktıktan sonra kilo alımı için başka bir risk faktörü olan stres seviyelerini azaltmanıza da yardımcı olacaktır. Hareketsiz kalmak kilo almaya yol açabileceğinden aktif kalmak da önemlidir, bu nedenle mümkün olduğunca aktif kalmaya çalışmalısınız.

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Kilo Alma 2022
Sigarayı Bıraktıktan Sonra Kilo Alma 2022

Obez olanlar, bıraktıktan sonra kilo alma olasılıkları daha yüksektir. Obezseniz, bırakmadan önce yeni bir egzersiz rutini başlatmak iyi bir fikirdir. Fazla kilonuz varsa, diyetinizde de değişiklikler yapmalısınız. Biraz egzersiz yapmak iştahınızı azaltmanıza ve daha sağlıklı hissetmenize yardımcı olabilir. Ancak en büyük şey, yeni yaşam tarzınızla tutarlı olmaktır. Bu, bol bol egzersiz yapmak anlamına gelir. Fazla kilonuz varsa, günlük yürüyüşe başlayın veya hatta bir spor salonuna katılın.

Sigarayı bıraktığınızda, çok fazla abur cubur yemediğinizden emin olmanız gerekir. Sigarayı Bıraktıktan Sonra Kilo Alma 2022 Sağlıklı bir diyet, garip zamanlarda atıştırmaktan kaçınmanıza ve sağlıklı bir vücut ağırlığını korumanıza yardımcı olur. Sigara içiyorsanız, birkaç hafta sigara içmekten kaçınmalısınız. Bıraktığınızda ne kadar kaybedeceğinize şaşıracaksınız. Vücudunuz sigara içmemeye alışacaktır. İlk haftadan sonra muhtemelen kendiniz hakkında daha iyi hissedeceksiniz ve daha iyi bir güven duygusuna sahip olacaksınız.

Evet arkadaşlar sigara bırakmak gerçekten zor bir iş ben yaklaşık olarak 15 yaşından beri sigara içiyorum. şu an Yaşım 43 Hatta sitede bu makaleyi yazarken bile Evde sigara içemedim için arabanın içinde dışarıda Sigaramı içiyorum.

Aslında makale yazmayı pek sevmem fakat ciddi ciddi Sigarayı bırakmayı düşünüyorum ama stres olduğunda depresyona girdiğinde başka insanı teselli eden başka bir şey olmadığı için mecburen hocam sigaraya sarılıyoruz sigarayı 3-4 kere bırakmayı denedim.

Fakat başarılı olamadım başarılı olamama nedenleri mi sıralayacak olursak sigara bırakmak konusunda Azimli değilim tütün denedim elektronik sigara denedim çampiks denen ilaç denedim ama bunlardan en faydalısı Tabii ki göğüs hastalıkları hastanesine gidip muayene olup şampiks denen ilacı kullanmak oldu yaklaşık 2 ay kadar içmedim.

gerçekten etkisine faydasını gördü mü söyleyebilirim neler mi oldu Tabii ki önceden soluk soluğa kaldığı merdivenleri bir çırpıda açık çıktı verdim Champix kullanımı sigara bırakma için etkili yöntemlerden bir arkadaşlar içinde yaklaşık 2 aylık var Normal şartlarda bu sigara bırakma ilacını şampiks i Eczaneden bin lira 1500 liradan aşağı kesinlikle alamazsınız.

Ama göğüs hastalıkları hastanesine gidip muayene olduktan sonra ben nefes testi veriyorsunuz Onun akabinde Bu ilacı size Doktor yazıyor Daha sonra Eczaneden ücretsiz olarak alabiliyorsunuz �lk başlarda sigara ile beraber ilacı kullanıyorsunuz arkadaşlar 3 gün 4 gün giderek tozlarını araştırıyorsunuz zaten.

Küçük mercimek kadar bir taneli hap giderek tozlar artıyor Tabii sigara içtiğiniz için 2 ve 3 günden sonra Sigaradan artık mideniz bulanıyor kokusundan mideniz bulanıyor Yani resmen sigara içen birinin yanına gittiğinizde o pis kokuyu alabiliyorsunuz.

Bazen ben çok yoğun sigara içtiği için yani günlük bir buçuk iki paket ne kadar çıkıyor ki günümüzde de şu anda sigaralar iyice zamlandı aylık 300 400 lira sigaraya para verirken Şu anda bin liraya yakın sigaraya para harcıyoruz Arkadaşlar bir an önce sigarayı bırakmak hem ekonomik açıdan iyi hem de sağlığımız için çok iyi olacağını düşünüyorum.

Bırakabilir miyim zor ama şampiks ilacını kullanarak Tabii ki doktordan reçete olarak bırakmaya Tekrar deneyeceğim.

İnşallah Başar olacağım siz de yorumlarınızla konuma destek olabilirsiniz tecrübelerinizi yazabilirsiniz Öncelikle arkadaşlar Sigarayı bırakmak için bir gün belirlemeniz lazım ve yanınızda mutlaka sarım paketleyin poşet içinde olsun yani yalnızdı sigara olmadan kesinlikle sigarayı bırakmayın çakmağını sigaranız olsun arkadaşlar.

Bu arada ben ikinci daha Sigaramı yaktım igara bırakma işi gerçekten Bela Bir İş arkadaşları ya zor gerçekten sigara bırakmak çok zor şimdi sorsalar Sigaramı Benmi diye Tabii ki sigara derim düşün insan hüzünleniyor üzülüyor para kaybediyor Veya buna benzer bir şeyler yaşıyor hemen yakıyor.

Bir sigara Efkar dağıtıyor mesela bunu çok düşündüm alışveriş merkezlerine giriyoruz sigara krizi geliyor bana 2 saat duramıyorum hemen dışarı çık atıyorum ve kendimi sigara yakıyorum önceden ne güzeldi otobüslerde Uçaklarda kafelerde Sigara içe biliyorduk gerçekten çok cahilce bir görüntü.

Arada sırada geçmiş görüntülere bakıyorum resimlere gerçekten geri kalmış bir ülke olarak değerlendiriyorum nedeni şu çünkü Sigara içmek otobüste uçakta trende arabada gerçekten etik değil Şimdi şimdiye kıyasla bana benim sigara bırakma Hikayem biraz zorla arkadaşlar sakız nikotin bandı akupunktur ne denediysem olmadı diyorum ya.

Yaklaşık 30 senedir sigara içiyorum önceden bir Yeni Harman sigaraları vardı Samsun Maltepe ortaokuldayken sigara içenlere hayretle bakıyordum nasıl içiyorlar diye biraz korku vardı tabii o da ne hiç unutmam Babam derdi ki oğlum sigara içme rakı iç Hatta beraber rakı sofrasında oturmuşuz bile vardır.

 

Bence sigara ile ilgili bu yazı inşallah Size yardımcı olur Telefondan sesle yazdırdım arkadaşlar sigara ile ilgili bu makaleyi noktalama işaretlerine dikkat etmedim bazı cümlelerde hatalar olabilir şimdiden Kusuruma bakmayın Ben mutlaka Siz de sigara ile ilgili tecrübelerinizi yorum olarak yazın bana bildirim gelecektir anında cevaplayacağım.

ama konuda belirttiğim gibi sigara bırakmak için en iyi yöntem çampiks ilacıdır elektronik sigara Çok ani kız derdi sizi bir nebze igara içme İsteğinizi kesebilir ama kesin çözüm değildir şu önemli elektronik sigaraları arkadaşlar önermiyorum ama sigara tütününe yakın kahveli veya saf tütün likiti alacaksınız

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu