Bilgiler

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Öksürme 2022

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Öksürme

 

Sigarayı bıraktıktan sonra öksürük, sürecin normal bir parçasıdır. Sigarayı Bıraktıktan Sonra Öksürme 2022 Sigaradaki kimyasalların, mukusu akciğerlerden dışarı atan kirpiklere zarar vermesi nedeniyle oluşur. Sigarayı bırakanlarda bu kirpikler yeniden işlev görmeye başlar. Bu iyiye işarettir çünkü ciğerlerinizin iyileştiği anlamına gelir. Bir sonraki adım, öksürük bir aydan uzun sürerse bir doktora görünmektir.

Sigarayı bıraktığınızda, kirpikleriniz yeniden çalışmaya başlar ve bu da ciğerlerinizin sıkışan toksinleri dışarı atmasını sağlar. Akciğerleriniz kendini onarmaya başladığından birkaç ay öksürüğünüz olabilir. Ancak öksürük devam ederse, doktorunuzu ziyaret etmelisiniz. Doktorunuz öksürüğün tütünden mi kaynaklandığını yoksa kesilmeye karşı doğal bir tepki mi olduğunu belirleyebilecektir. Ayrıca öksürüğünüz ne kadar sık ​​olursa, kirpikleriniz o kadar iyi çalışır ve o kadar az sıklıkta olursunuz.

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Öksürme 2022
Sigarayı Bıraktıktan Sonra Öksürme 2022

Öksürük, sigarayı bırakma sürecinin doğal bir parçasıdır. Akciğerleri balgam ve diğer zararlı kirleticilerden temizleyerek vücudunuzun kendini onarmasına yardımcı olur. Sigarayı bıraktıktan sonra kirpikleriniz yeniden çalışmaya başlayacak ve bu da daha aktif bir öksürüğe neden olacaktır. Tehlikeli olmasa da, birçok insan için önemli bir rahatsızlık kaynağı olabilir. Bu nedenle öksürük bir aydan uzun sürerse veya kanlıysa doktora başvurmak en iyisidir.

Öksürüğünüz birkaç hafta sonra bile devam ederse, bir doktora danışmalısınız. Kirpikleriniz, solunum yollarınızı temiz tutan küçük çıkıntılardır. Bu yapılar tekrar çalışmaya başladığında ciğerleriniz, ciğerlerinizde hapsolmuş toksinleri dışarı atabilir. Bu süre zarfında doktor kontrolüne gitmek, öksürük ile başa çıkmanıza ve semptomları hafifletmenize yardımcı olabilir. Yani sigarayı bıraktıktan sonra öksürüğünüz de azalacaktır.

Sigarayı bıraktıktan sonra öksürüğünüz azalacaktır. Öksürüğünüz bir ay sürecek ve bir yıl sürebilir. Bu süre zarfında bol sıvı tükettiğinizden ve susuz kaldığınızdan emin olun. Diğer bir etkili yöntem ise öksürüğü azaltmak için nemlendirici veya buharlaştırıcı kullanmaktır. Öksürüğünüz devam ederse veya uykunuzu etkiliyorsa, derhal bir doktora danışın. Katran, kirpiklerin parçalanmasına neden olur ve bu da öksürüğün kronik kalmasının nedenidir.

Sigarayı bıraktıktan sonraki öksürük genellikle kuru olur ve bir veya iki ay sürer. Sigarayı Bıraktıktan Sonra Öksürme 2022 Normaldir ve kısa ömürlü olacaktır. Şiddetli bir öksürük yaşıyorsanız, doktorunuz öksürüğünüzün normal olduğundan emin olmak için sizi muayene etmek isteyecektir. Balgam küçük olabilir ve birkaç hafta sonra kaybolur. Yine de sigarayı bıraktıktan sonra öksürüğünüzü bastırmaktan kaçınmalısınız.

Düzenli olarak sigara içiyorsanız, muhtemelen bıraktıktan sonra öksürük yaşadınız. Bu öksürük anormal bir semptom değildir. Vücudunuz kendini iyileştirdikçe azalacak geçici bir yan etkidir. Semptomlar birkaç hafta sürebilirken, genellikle bir ay içinde azalacaktır. Ancak bu süre zarfında öksürüğünüz daha az sıklıkta olacak ve hatta tamamen kaybolabilir. Sonunda öksürüğünüz duracaktır.

Öksürük aylarca devam ederse ve öksürüğünüzde kan çizgileri fark ettiyseniz, bir doktora görünmelisiniz. Sigarayı Bıraktıktan Sonra Öksürme 2022 Kişi en az 10 yıl sigarayı bıraktıktan sonra akciğer kanseri riski azalır. Bir haftadan uzun süren öksürüğünüz varsa, sigarayı bıraktıktan sonra öksürmeniz daha ciddi bir rahatsızlığın işareti olabilir. Öksürüğü içeren semptomlar ilaçla tedavi edilmelidir.

 

https://youtu.be/tDsZUWaW4ss

Sigarayı bıraktıktan sonra öksürmek sürecin normal bir parçası olsa da herhangi bir endişeye neden olmamalıdır. Sigarayı Bıraktıktan Sonra Öksürme 2022 Sigarayı bıraktıktan sonra öksürük geçişin doğal bir parçası olsa da, bunun birkaç ay sürebileceğini unutmamak önemlidir. Öksürük bundan daha uzun sürerse, bir doktora görünmelisiniz. Ayrıca öksürük sık oluyorsa veya kanlı öksürmenize neden oluyorsa mutlaka bir doktora görünmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu