eDevlet

Suudi Arabistan 2 Bin 800 Dolar Maaşla İşçi Alımlarına Başladı

Suudi Arabistan işçi alımları yapmaya başladı. Peki Suudi Arabistan iş ilanlarına başvuru nasıl yapılır? Suudi Arabistan iş imkanları ve işçi alımları hakkında size bu haberimizde bilgi vermeye çalışacağız.

Arap yarımadasının en büyük ülkesi olan Suudi Arabistan’da Türklerin çalışabileceği çok fazla iş imkânı vardır. Eğer sizde yurtdışında çalışmak için başvuru yapmak istiyorsanız bu ülkeye işçi alımı yapan firmaların iş ilanlarına başvuru yapmalısınız. Suudi Arabistan’da çalışmak isteyen vatandaşların bu firmaların internet sitelerindeki ilanlara başvuru yapması gerekmektedir. İnternet sitesinde iş ilanı olmayan firmalar genelde ilanlarını İşkur üzerinden yayınlıyor. Eğer size uygun bir ilan varsa önce başvuru şartlarını okuyarak size uygun olan işlere başvuru yapabilirsiniz.

Asya kıtasının en zengin ülkelerinden olan Suudi Arabistan’da oldukça fazla inşaat firması bulunuyor ve bu firmalar Türk işçi alımlarını sürekli yapmaktadır. Suudi Arabistan’ın yüz ölçümüne baktığınız zaman Türkiye’nin 3 kat daha büyük olduğunu görebilirsiniz. Son yıllarda özellikle ülke genelinde epeyce inşaat firması Suudi hükümetinden aldıkları ihaleler ile isminden bahsettirmektedir. Türk firmalarının en büyük avantajı Suudi Arabistan’da Müslüman olmayan firmalara ihale verilmemesidir. Türk firmalarının yayımladıkları iş ilanlarına sadece Türk işçiler başvuru yapmamaktadır. Yurt dışında iş arayan Müslüman ülke vatandaşları da yayında olan iş ilanlarına başvuru yaparak Arabistan’a işçi vasfı ile gitmektedir.

Suudi Arabistan işçi alımları Nasıl Yapılır?

Yurt dışında çalışmak için en ideal sektör şüphesiz inşaat ve hizmet sektörüdür. Sizde yurtdışında çalışıp kazandığınız paranın iki ya da üç katını kazanabilirsiniz. Eğer Türk inşaat şirketlerine iş başvurusu yapacaksanız bu ülkede iş yapan firmaların isimlerini bilerek Türkiye ofisleri üzerinden veya firmaların internet sitelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca ülkemizin en popüler iş ilan sitelerinden arama yaparak işçi alımı yapılan ilanlara iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

İş ilanlarına başvuru yapıp yurtdışına gitmek isteyen adaylar, önce kendilerini tanıtan sorunsuz bir özgeçmiş örneği oluşturarak ilana başvuru yapmanız yeterlidir. Başvuru yapılan ilan ile ilgili tüm gelişmeler size bildirim olarak gelecektir. Eğer başvuru yaptığınız ilan size uygunsa firmanın yetkilileri iletişim bilgilerinizi kullanarak size ulaşacaklardır.

Ne Kadar Maaş Alırsınız?

Suudi Arabistan’a vasıfsız inşaat işçisi olarak giden işçilerin maaşı ortalama 2 bin 800 dolardır. Bazı Türk şirketleri işçi olarak götürdükleri kişilere maaş ödemelerini TL olarak yapmaktadır. Orada harcamanız kısıtlı olduğu için firma maaşınızın bir bölümünü dolar olarak ödeme yapar. Geriye kalan maaşınız ise TL olarak Türkiye’deki hesabınıza aktarılacaktır. Eğer Usta, Formen veya Mühendis olarak anlaşıp giderseniz alacağınız ücretin taban puanı 6.500 dolar civarındadır.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Mrb ben ahmet kaya Aşçıyım yaklasık 10 yıllık soğuk sıcak otel ve restorantlarda aşçılık deneyimim var eyer ihtiyaç varsa yurt dışında sizinle çalışmak isterim sağlıcakla kalın

  2. Merhaba ben alci levha ve kaynak ustasiyim yani ic dekarasyon ustasi 15 yillik tecbubemle projenizde bende calismaktan memnuniyet duymak istiyorum ilginiz icin tesekkur ederim Durmuş Önata

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu