eDevlet

Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları

Yurtdışı işçi alımı yapan inşaat firmaları inşaat, turizm ve hizmet sektöründe yatırımı olan firmalardır. Bu firmalar belirli aralıklar ile işçi alımı yapmaktadır.

Küresel anlamda yaşanan krizin ardından hem yurtiçi hem de yurtdışında yürütülen inşaat projeleri hız kesmeden devam ediyor.  Bu nedenle yurtdışı işçi alımı yapan inşaat firmaları da dev projelerinde görevlendirmek yurtdışı işçi alımı yapıyor. Peki, yurtdışında hangi ülkelere inşaat işçisi alımı yapılıyor? En fazla yurtdışı eleman arayan firmalar hangileri? Yurtdışı hayali kuran çok sayıda kişinin en çok merak ettiği soruların cevaplarını araştırdık. İşte detaylar…

En Fazla Yurtdışı Eleman Alımı Yapan İnşaat Firmaları

Son yıllarda Türk inşaat firmalarının başarıları hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyük ses getirmeye devam ediyor. Üstlendikleri uluslararası projeleri başarılıya tamamlayan Türk inşaat firmaları, yeni projeleri için çok sayıda yurtdışı eleman alımı yapıyor. Türk ekonomisinin “dinoma taşı” olarak nitelendirilen inşaat sektöründeki bu hareketlenme hem ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor hem de daha yüksek maaşlarla yurtdışında çalışmak isteyen vatandaşlarımıza da çok geniş imkanlar sunuyor. Peki, hangi Türk inşaat firmaları yurtdışı eleman yapıyor? Şimdi gelin bu firmaları bir tanıyalım:

Yurtdışı işçi alımı yapan inşaat firmaları arasında ilk sıralarda Rönesans Holding, Ukra İnşaat, Sur Tapı, Ağaoğlu İnşaat, Dumankaya İnşaat, Enka İnşaat, Limak İnşaat, Varyap ve Teknik Yapı geliyor. Bu firmaların dışında da elbette yurtdışı inşaat işçisi alımı yapan birçok firma bulunuyor. Bu firmaların iş ilanlarına kariyer sitelerini inceleyerek ya da İŞKUR yurtdışı iş ilanları sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Deneyim ve tecrübelerinize uygun iş ilanlarına başvuru yapabilmek için ise öncelikle bir özgeçmiş oluşturmalı ve ilgili platformlarda bir üyelik oluşturmalısınız. Bu aşamadan sonra size uygun olan tüm iş ilanlarına kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Yurtdışında Hangi Ülkelere İnşaat İşçi Alımı Yapılıyor?

Türk inşaat firmaları daha çok Ortadoğu, Rusya ve çeşitli Avrupa ülkelerinde inşaat projeleri yürütüyor. Ancak özellikle Cezayir, Libya, Irak, İran, Afganistan, BEA ve Türk Cumhuriyetlerinde çalışma şansınız çok daha yüksek. Bunun en önemli nedenlerinden biri bu ülkelerle yapılan ticari ve siyasi anlaşmalar, diğer bir nedeni ise Türk inşaat şirketlerinin bu ülkelerde tamamladığı büyük projelerin olması.

Dolayısıyla Türk inşaat firmaları bu ülkelerde öncelikli olarak tercih ediliyor. Örneğin Alarko Şirketler Grubu 2020 yılı içerisinde yurtdışında yürüttüğü işler için yaklaşık olarak 2bin kişiye istihdam olanağı sağlamış. Bunun gibi daha onlarca büyük firma sık sık yurtdışı inşaat işçi alımı yapmak için iş ilanları açıyor. Eğer siz de yurtdışında çalışarak daha yüksek bir gelire sahip olmak istiyorsanız bu firmaların ilanlarını takip edebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Ukrayna İnşaat Sektörü İş İlanları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu