eDevlet

Yurtdışında Online Banka Hesabı Açmak

Yurtdışında banka hesabı açmak için gerekli olan evraklar ve şartlar nelerdir? Yurtdışında online banka hesabı açmak mümkün mü? Detaylar haberimizde.

Türkiye’den yurtdışına eğitim amacıyla ya da farklı bir amaç için giden kişilerin banka hesaplarının olması onlara büyük kolaylık sağlıyor. Yurtdışında banka hesabı açmak hakkında detaylı bilgileri paylaştığımız yazımızı incelediğimizde bu ihtiyacınızı kolayca giderebilirsiniz. Üstelik banka şubesine gitmenize gerek kalmadan yurtdışında online banka hesabı açmanızın yollarını sizlere adım adım anlatacağız. Peki, yurtdışında nasıl banka hesabı açılır, hangi kurumlara başvuru yapılması güvenlidir? İşte detaylar…

Yurtdışında Online Banka Hesabı Nasıl Açılır?

İster öğrenci olun ister turist ya da çalışmak için gidin ilk halletmeniz gereken konuların başında banka hesabı açmanız gelir. Ülkemizde alıştığınız o klasik prosedürleri içeren hesap açma detaylarını bir kenara bırakın. Çünkü 2020 yılı içinde akılı telefonların “application” ve diğer uygulamaların iyice gelişmesiyle birlikte artık banka hesaplarının açılması online hale geldi. Online hizmet veren bu bankların birçoğu yenilikçi yapılarıyla kendilerine özgü birçok avantaj sağlıyor. Böylece klasik banka işlemlerinden ve diğer bankacılık işlemlerinden ayrılıyor.

Önceki yıllarda Paypal ülkemizde geçerliydi ancak 2019 yılından itibaren Türkiye’den müşteri kabul etmiyor. Bu nedenle diğer alternatif yöntemleri denemenizi öneriyoruz. Çünkü birçok yabancı banka Türk vatandaşlarına bu imkânı tanımakta. Şimdi gelin yurtdışında banka hesabı açmak için tercih edebileceğiniz finans kurumlarını inceleyelim.

Revolut Banka Hesabı Açmak

Özellikle Avustralya ve Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının kolayca hesap açabilecekleri Revolut’un şu ana kadar 5 milyondan fazla müşterisi bulunuyor. Herhangi bir banka şubesine sahip olmayan ve sadece mobil bankacılık üzerinden işlem yapan Revolut, oldukça hızlı bir şekilde hesap açabilmenizi sağlıyor. Ayrıca birçok geleneksel bankacılık uygulamalarına göre çeşitli avantajlar sağlıyor.

Revolut hesabı açtığınızda size verilen kart için aylık ya da yıllık herhangi bir hesap işletim ücreti de ödemezsiniz. Para gönderme işlemlerinde oldukça düşük komisyon ücretleri talep eden Revolut sayesinde yaptığınız harcamaları mobil cihazınızdan takip edebilir, aynı zamanda birikim yapmak için çeşitli seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Mobil bankacılık anlamında Türkiye2deki birçok bankanın dijital bankacılığını geride bırakan Revolit’in ara yüzünün kullanımı da oldukça basit. Böylece para gönderme verdiğiniz talimatları kolayca takip edebilirsiniz.

Eğer Avrupa ülkelerinin birinde ya da Avuatrulya’da yaşıyorsanız Revolut hesabı açmak ideal bir tercih olabilir. Özellikle kripto coin satan kişiler için Revolut Premium seçeneği de bulunuyor. Böylece kripto hesabınızı mevcut hesabınıza da bağlayabilirsiniz. Sık seyahat edenler ve kartının güvenliğine önem veren kişiler için de en doğru seçimlerden biri hiç şüphesiz Revolut hesabı açmak olacaktır.

Tranferwise Borderless Banka Hesabı Açmak

Tranferwise hesabı daha çok yurtdışından para göndermek için tercih edilse de aynı zamanda bir “debit kart” ve banka hesabı da bulunuyor. Borderless olarak bilinen bu kart sayesinde farklı kurlarda işlem yapan birçok ATM’den ücretsiz para çekebiliyorsunuz. Bu nedenle Tranferwise Borderless banka hesabının diğer bankalara göre daha avantajlı yönlerinin olduğu söylenebilir. Böylece farklı ülkelerden para alıp gönderme işlemlerini güvenle yapabilirsiniz. Mobil uygulamasının da basit ve anlaşılır bir ara yüzünün olması işlemlerinizi kolayca yapabilmeniz sağlar. Üstelik size verilen kart içinde aylık ya da yıllık herhangi bir hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Yani kısaca şunu diyebiliriz; yurtdışında yaşayanlar için bu kart oldukça yararlı ve yaşadığınız ülke dışında birçok ülkeye kolayca para gönderimi yapabileceğiniz bir kart özelliği taşıyor.

Tranferwise hesabı da sık seyahat eden kişiler ve Avrupa’da hiç beklemeden bir IBAN numarasına sap olmak isteyen kişiler için avantajlı online bankacılık kartıdır diyebiliriz. Özellikle Türkiye’ye sık sık gidip geliyorsanız bu kart sayesinde farklı ülkelerde bulunan ATM’llerden kolayca para çekebilirsiniz. Üstelik 200 Euro’ya kadar da ücretsiz işlem yapma hakkınız bulunuyor. Özellikle para transferlerinde uygulanan yüksek komisyonlardan usanmış olanlar için çok ideal bir kart.

Monese Hesabı Açmak

İngiltere menşeli bir şirket olan Monese, yenilikçi ve profesyonel uygulamasıyla dikkat çekiyor. Avrupa Birliği ülkelerinin tümüne açık olan Monese, özellikle seyahat etmeyi sevenler tarafından tercih ediliyor. Kullanım kolaylığı ve birçok avantajı bulunan Monese, para gönderim işlemlerinde gizli bir komisyon kesmiyor ve en güncel kurlar üzerinden ödeme sağlıyor. Bu yönüyle birçok geleneksel bankalara göre avantaj sunan Monese’yi tamamen mobil uygulama üzerinden kolayca açabilirsiniz. Başarılı bir şekilde hesabınızı oluşturduğunuzda Mastercard depit kartınız en kısa süre içinde adresinize gönderilecektir.

Monese’yi özellikle İngiltere’de yaşamını sürdüren Türk vatandaşlarına önerebiliriz. Kolay kullanılabilir mobil uygulamasıyla ister para transferi yapabilir, isterseniz de maaşınızı bu hesabınızdan çekebilirsiniz.

N26 Hesabı Açmak

Tüm Avrupa ülkelerinde kullanabileceğiniz online temelli bankacılık sistemi olan N26 ile bulunduğunuz ülkelerdeki tüm ATM’lerden kolayca para çekebilirsiniz. Ayrıca N26 ile yaşadığınız ülkede yapacağınız tüm para transferlerinden de ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Diğer ülkelere yapacağınız para transferleri için ise oldukça makul bir komisyon ödersiniz. Türkler için N26’yı avantajlı kılan bir diğer özelliği ise uygulamanın içinde yer alan “Transferwise” sistemidir. Bu da Türkiye’ye para göndermek için tercih edebileceğiniz en ideal yöntemin N26 olduğunu gösteriyor.

Amerika’da Banka Hesabı Açmak

Yurtdışında banka hesabı açmak için yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında size en uygun banka hesabını tercih edebilirsiniz. Bunlarında dışında farklı online banka hesapları olsa da Türk vatandaşları için en ideal yöntemlerin bunlar olduğunu söyleyebiliriz. Eğer Amerika’da online banka hesabı açmak istiyorsanız yazımızın başında belirttiğimiz “Transferwise Borderless” kart Amerika’da hizmet vermektedir. Bu nedenle Amerika’da yaşayan Türkler için bu kartın tercih edilmesi ideal bir seçenek olabilir. Asya ve Afrika ülkeleri için yaptığımız araştırmalarda ne yazık ki Türklere uygun bir banka hesabı bilgilerine ulaşamadık. İleriki günlerde bu kıtalarda işlem yapabileceğiniz online bankacılık hizmetleri hakkında detaylara ulaştığımızda sizlere paylaşıyor olacağız.

Mutlaka okuyun: Yurtdışından Ne Kadar Para Getirebilirim?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu