Çarşamba, Mayıs 18, 2022
Ana SayfaeDevletKuveyt Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımı İş İlanları

Kuveyt Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımı İş İlanları

Kuveyt milli geliri yüksek olan, hızla gelişen ve dönüşen ülkelerin başında gelmekte. Kuveyt’te inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ederken; ilerleyen 5-10 sene süresince de devam edeceğinin sinyalini veriyor.  Dolayısıyla 2021 yılında da çok sayıda yurtdışı işçi alımı yapılacağı gündemde. Peki, Kuveyt yurtdışı inşaat işçisi alımı ne zaman yapılacak ve Kuveyt işçi alımı ilanları nerede yayımlanıyor?

Türk İnşaat Firmaları Kuveytte Neler Yaptı?

Kuveyt’te çalışmayı düşünenler için Kuveyt’in iş hacmine ve hangi projelerde iş yaptığına bakacak olursak karşımıza şöyle bir tablo çıkmakta.

 • Bir sene içinde 3.5 milyar dolar yatırımıyla konut-bina yapımı.
 • Bu hasılanın içinde 200 bin konut/villa inşaatı bulunuyor. Bunun dışında yol, köprü, tünel, enerji, kamu binaları, kanalizasyon gibi altyapı ve resmi projelerin yapımı da gündemde.

Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi bakanlığınca ve Kuveyt Müşavirliğince yayımlanan bildirgelere göre 2021 yılı döneminde yeni inşaat yatırımları gündemde. Aslında bu yapılaşma süreci önümüzde ki 15 yılı kapsıyor. Kuveyt’in 2035 hedefine yönelik bazı projeleri dikkate almakta fayda var.

 • 2021 senesi itibariyle 77 milyar dolar değerinde proje hayata geçirilmeyi bekliyor. (bir kısmına start verildi)
 • Halihazırda devam eden projelerden bazılarıysa şöyle: Kuveyt Konut projeleri “Silk City ve 5 Ada Rekreasyon Projesi, Jaber El Ahmed Otoyolu Projesi, GCC Tren yolu, Kuveyt Metro Projeleri, Mubarek al Kabir Limanı ve Kuveyt Havaalanı projesi. Kuveytte toplamda 287 milyar dolar değerince proje aktif durumda.

Türk şirketleri bu ihalelerden birçoğunda aktif durumda. Kuveyt’te etkin olan firmaların başında Limak İnşaat, Tekfen İnşaat, Cengiz İnşaat ve Kolin İnşaat geliyor. Kuveyt yetkilileri Kuveyt’in gelecek planlarında Türk Firmaların deneyimlerinden yararlanmak istediklerini dile getirmekte.

Kuveytte faaliyet gösteren ve yurt dışına işçi/personel götüren başka Türk inşaat firmaları ise şöyle sıralanıyor:

 • Ortadoğu İnşaat
 • GAP İnşaat
 • Sarp Group
 • Yüksel İnşaat
 • Limak İnşaat
 • Tekfen İnşaat
 • Eser İnşaat
 • Bayburt İnşaat ve STFA inşaat

Kuveyt Yurtdışı İnşaat İşçi Alımı İlanları

Yukarıda verdiğimiz detaylı bilgiler ışığında Kuveyt yurtdışı inşaat işçisi alımı için ilgili firmaların web sitelerini takip etmeniz son derece önem arz ediyor. Yurtdışında yürütülen bu projelerde görev alacak ve inşaat sektöründe çalışacak çok sayıda eleman alımı için firmalar belirli zamanlarda iş ilanları yayımlıyor. Genellikle büyük kariyer sitelerinde yayımlanan bu ilanlar, firmaların kendi İnsan Kaynakları Bölümü tarafından da web sitelerinde duyuruluyor. Ayrıca son yıllarda yurtdışı iş ilanlarında oldukça popüler olan bir diğer platform ise İŞKUR. İŞKUR ana sayfasına giriş yaparak da bu yurtdışı inşaat işçisi alımı yapan firmaların iletişim bilgilerine ulaşabilir ve başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Limak İnşaat Yurtdışı İşçi Alımı

Tekfen İnşaat Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımı

Eser İnşaat Yurtdışı İşçi Alımı İlanları

Zamanın Varken
Zamanın Varken
zamaninvarken.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden zamaninvarken.com sitesi sorumlu tutulamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img