eDevlet

Yurt Dışına Vasıflı Vasıfsız İşçi Alımı Yapan Firmalar

Her ne kadar belli bir alanda meslek sahibi olmak iş bulmayı kolaylaştırsa da birçok sektörde vasıfsız işçi alımı içinde çok sayıda ilan yayımlanmaktadır. Bu durum yurtdışı iş ilanları içinde geçerlidir. Yani sizin vasıfsız biri olmanız yurtdışı iş olanaklarından yararlanamayacağınız anlamına gelmez. Günümüzde yurtdışında faaliyet gösteren birçok şirket bulunuyor. Yurtdışı vasıfsız işçi alımı için ilanlar yayımlamakta ve yurtdışı hayali kuran kişilere de şans tanıyarak onların istihdamına destek olmaktadır. Hâlihazırda yabancı ülkelere giderek orada vasıfsız işçi olarak çalışanların sayısı hiçte az değildir. Bunun için yurtdışı vasıfsız işçi alımı kategorisinde yer alan ilanlarını takip ederek sizde yurtdışında çalışabilir ve gayet iyi bir gelire sahip olarak yaşam standartlarınızı yükseltebilirsiniz.

Yurtdışı Vasıflı Vasıfsız İşçi Alımı

Yurt dışı vasıflı vasıfsız işçi alımı için yayımlanan iş ilanları arasında pek çok sektör ve imkân bulunmakta. Bu sektörlerin başında ise inşaat sektörü daha fazla ön plana çıkıyor. Özellikle son yıllarda Türk inşaat firmalarının yurtdışında çok sayıda proje yürütmesi ve yatırımlarını artırması, yurtdışı vasıflı ve vasıfsız işçi alımını da beraberinde getirmiştir. Dolayısıyla sadece vasıflı işçiler değil vasıfsız işçilerde yurtdışı iş olanaklarından yararlanmaktadır. Üstelik firmaların birçoğu alacakları vasıfsız personellerde yurtdışı tecrübesi de aramıyor. Bu nedenle inşaat projelerinde çalışabilecek kaynakçı, demirci, fayansçı gibi ustaların yanında yardımcı eleman olarak çalışacak bu kişiler zamanla yaptıkları işlere hâkim olacak ve daha sonraları usta olarak da görev alabileceklerdir.

Mutlaka okuyun: Yurtdışına İşçi Alımı Yapan Firmalar

Yurt dışı İşçi Alımı Yapan Ülkeler

Yurtdışında vasıfsız personel alımı yapan Türk inşaat firmaları, bulundukları ülkelerde tünel, köprü, yol, hastane ve baraj gibi yapıların inşasını yürütmekte ve aldıkları ihaleleri sözleşmede belirtilen tarihlerde teslim edebilmek için gece-gündüz çalışmaktadır. Bu nedenle esnek çalışma saatlerine uyum sağlayacak, öğrenmeye açık ve yurtdışında çalışabilecek olan vasıfsız işçilere iş imkânı sunmaktadır. Ağırlıklı olarak Türk inşaat firmalarının faaliyette bulunduğu ülkeler ise şunlardır. Suudi Arabistan, Katar, Pakistan, Katar, Özbekistan, Türkmenistan, Irak, Libya, Katar, Dubai ve Azerbaycan’dır.

Eğer sizde bu ülkelerde çalışabilirim diyorsanız hem sitemizde yayımladığımız yurtdışı iş fırsatlarını hem de kariyer sitelerinde yayımlanan yurtdışı iş ilanlarını takip edebilir ve yepyeni bir çalışma hayatına ilk adımınızı atabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Yurtdışında Çalışmak İçin İdeal Ülkeler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu