eDevlet

Yurtdışında Çalışacak İnşaat Ustası Arayan Türk Firmaları

Yurtdışında çalışacak inşaat ustası arayan Türk firmaları projelerdeki ihtiyaçlarını karşılamak için işçi alımı yapıyor. Peki hangi firmaların yurtdışında inşaat projeleri var? Detaylar haberimizde.

Son yıllarda en fazla gelişim gösteren sektörlerin başında inşaat sektörü geliyor. Hem yurt içinde hem de yurtdışında yürütülen inşaat projelerinin sayısının artması beraberinde yurtdışı istihdam olanağının da artmasını sağlıyor. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı inşaat sektöründe kalıpçıdan tesisatçıya, inşaat işçisinden inşaat ustasına, elektrik teknisyeninden mühendise kadar çok farklı pozisyonda iş olanakları bulunuyor. Bu nedenle yurtdışında çalışacak inşaat ustası arayan Türk firmaları da yürüttükleri dev projelerinde görevlendirmek için yılın belirli dönemlerinde işçi alımı gerçekleştiriyor. Peki yurtdışı inşaat ustası arayan firmalar hangileri ve bu firmalara nasıl ulaşılır? İşte konuya dair tüm detaylar.

Yurtdışında Çalışacak İnşaat Ustası Arayan Firmalar

Günümüzde yurtdışında inşaat projeleri yürüten çok sayıda Türk firması bulunuyor. Özellikle Orta Doğu ve Arap ülkelerinde faaliyet gösteren bu firmalar; Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Avrupa ülkelerinde de gerçekleştirdikleri başarılı projelerle öne çıkıyor. Eğer siz de bu firmaların yürüttükleri yurtdışı inşaat projelerinden çalışmak istiyorsanız söz konusu firmaların yayımladıkları iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Yurtdışı inşaat ustası iş ilanları genellikle büyük kariyer sitelerinde ve İŞKUR yurtdışı iş ilanları sayfasında kamuoyuna duyurulmaktadır. Yayımlanan bu ilanlarda aranan koşullar arasında öncelikle mesleğinizde deneyimli ve tecrübeli olmanız ilk sıralarda yer alıyor. Daha önce inşaat sektöründe çalıştıysanız ve usta pozisyonundaysanız firmaların sizi tercih etmeleri çok daha kolay olacaktır. Bu nedenle kariyer sitelerine ve İŞKUR’a kayıt olarak profil bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmanız ve daha önceki iş deneyimlerinize yer vermeniz sizin için büyük bir avantaj olacaktır.

Hangi Firmalar Yurtdışı Türk İnşaat Ustası Alımı Yapıyor?

Son yıllarda birçok Türk inşaat firması başarıyla tamamladıkları dev projeleriyle yurtdışında tercih sebebi olmaktadır. Bu firmalar da yeni aldıkları proje ve kazandıkları inşaat ihalelerini kısa bir süre içerisinde tamamlayabilmek için yurtdışı inşaat elemanı alımı yapmaktadır. Yurtdışında çalışacak inşaat ustası arayan Türk firmaları arasında ise öne çıkan büyük şirketler şunlardır:

  • Enka İnşaat
  • Nurol İnşaat
  • Doğuş İnşaat
  • Rönesans İnşaat
  • Yapı Merkez
  • Gama İnşaat
  • Çalık Holding
  • Kuzu Grup
  • Alarko İnşaat

Hemen belirtelim ki yukarıda saydığımız inşaat firmaları dışında da yurtdışı işçi alımı yapan inşaat şirketleri bulunmaktadır. Az önce belirttiğimiz gibi eğer yurtdışında çalışma hayali kuruyor ve ülkemizde kazandığınız paradan daha fazla kazanmak ve birikim yapmak istiyorsanız gerek İŞKUR gerekse kariyer sitelerinde yayımlanan iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Öz geçmişinize uygun olan işlere başvuru yapmak için yurtdışında inşaat işleri gerçekleştiren firmaların resmi web sitelerindeki insan kaynakları bölümünde de başvuru yapabilir, bambaşka bir ülkede iş deneyimi kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Yurtdışında Çalışma İmkanı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu