eDevlet

Yurtdışında Çalışmak İsteyen Döner ve Köfte Ustası Alımı

Geçim şartların ağırlaşması ve ülke içinde istenilen gelir seviyesini elde edememekten dolayı birçok kişi yurtdışında çalışmak isteyen yurtdışı iş ilanlarına başvuruyor. Özellikle belli bir alanda deneyimli ve tecrübeli kişiler ağırlıklı olarak tercih ediliyor. Yurtdışı iş imkanları, kısa bir süre içinde para ihtiyacı olan kişilerin birikim yapmalarına da olanak sağlıyor.

Son yıllarda çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Türk firmalarının yurttaşında yaptığı yatırımlar ve yürüttükleri projeler kapsamında çok sayıda Türk işçisine yurtdışı iş imkânı sağladığı da biliniyor. Yurtdışı iş ilanları arasında yer alan bir ilan bizim de dikkatimizden kaçmadı ve ilgi ilan ilgili detayları sizlerle paylaşmak istedik. Peki nedir bu ilan? Hemen cevaplayalım. Yurtdışında çalışmak isteyen için dönerci ve köfteci aranıyor!

Yurtdışında Çalışmak İsteyen Ustalara

Türk lezzetlerini yurtdışına taşıyan birçok Türk restoran işletmecisi, geleneksel ve tescili lezzetlerimizden olan döner ve köfteyi uluslararası platformlara taşıyarak, bu efsane lezzetleri diğer dünya vatandaşlarına da ulaştırmayı hedefliyor. Hal böyle olunca yurtdışı restoranlarında çalıştırmak üzere işinin ehli, deneyimli ve tecrübeli döner ustalarına ihtiyaç duyuyorlar. Özellikle Uzak Doğu ülkeleri, Suudi Arabistan, Bangladeş, Çin, Rusya, Arnavutluk ve Dubai gibi ülkelerde açılan Türk restoranlarında işinde uzman olmuş döner, köfte ve meze ustalarına ihtiyaç duyuluyor.

Eğer sizde bu alandaki ustalığınıza güveniyor ve çok kısa bir süre içinde büyük meblağlarda paralar kazanmak istiyorsanız, yurtdışı iş ilanlarını takip ederek yurtdışı restoranlarda usta dönerci ve köfteci ustası olarak çalışabilir, bu efsane lezzetleri tüm dünya vatandaşlarına zevkle sunabilirsiniz. Bunun yanında hem farklı coğrafyaları keşfetme şansına sahip olabilir hem de güzel bir birikim yaparak ailenizin geleceğine yatırım yapabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Yurt Dışı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dönerci ve Köfteci Maaşları Ne Kadar?

Yurtdışı dönerci ve köfteci maaşları, gidilen ülkeye ve çalışılan işletmeye göre değişiklik gösterse de ayık kazançlar ülkemizden kat ve kat daha fazla olduğu bir gerçektir. Uzak Doğu ülkelerinde ödenen maaşlar genellikle dolar bazında ödenmektedir.

Türkiye’den götürdükleri ustaların konaklama ihtiyaçlarını özel olarak yaptıkları misafirhanelerde karşıladıkları için ev kirası ödeme gibi derdinizde bulunmuyor. Böylece ev kirası, yeme ve içme gibi masraflarınız olmadığı için çok daha kolay para biriktirebiliyorsunuz. Aylık ortalama maaşınız ise 3 bin 600 dolar civarında olmaktadır.

Mutlaka okuyun: Yurt Dışına İşçi Götüren Firmalar

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba
    Ben dönerci ustası Tevhit usta daha önce Libya, dubai ve s. Arabistan da çalıştım şimdi mersin de çalışıyorum 18 yıllık bir tecrübem var özel sosu olusun el yapımı mayonez olsun kendim yapıyorum el lezzetine tadına bakmaya değer bir ustayım ilanım sadece yurtdışı için geçerlidir.
    Saygılarımla
    Tevhit usta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu